Tormas avati pidulikult välijõusaal

Suvel valminud Torma välijõusaal sai läinud reedel pidulikult avatud, kui suuremaid ja väiksemaid spordisõpru tervitas ka Eesti Olümpiakomitee asepresident Toomas Tõnise.

Torma välijõusaal sai hoo sisse Jõgeva valla kaasavast eelarvest. „Vahel on hea, kui mõned asjad ei saa esimese hooga valmis. Juba Torma vallas lõpus tahtsime välijõusaali rajada. Siis tuli valdade ühinemine ja asi jäi soiku. Oleks me tookord välijõusaali rajanud, oleks poole vähem asju saanud, sest rahalisi vahendeid oli vähem. Nüüd sai siia aga korralik välijõusaal,“ ütles avamiskõnes idee esitaja Aarne Neimann.

Välijõusaaliga sai valmis võimlemislinnaku esimene etapp. „Me ise loodame, et tagapool olevad vanad konstruktsioonid saab maha võetud ja sinna asemele tulevad ronimispüramiid, tasakaalupoomid ja kiiged. Et igas vanuses lastel oleks midagi teha ja põhjust oleks tulla kogu perega. Tegemist vajab veel välikorvpalliväljak, mis ootab uut katet, staadioniraja kate vajab väljavahetamist ja miniarenale on vaja uut aluspõhja ja kunstmuru,“ loetles Neimann töid.

Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk ütles, et Tormal on vedanud tublide ja spordilembeliste õpilaste, heade õpetajate ja eriti Aarne Neimanni poolest. „Kui Aarne poleks projekti vedama hakanud, vaevalt see täna siin oleks. Väljak, mis avatakse, on eeskujuks tervele Jõgeva vallale,“ ütles Kokk.

„Siiras rõõm, et igas kohas Eestimaal hakkavad kerkima vahvad spordirajatised. Ja iga tegu, mis selle jaoks tehakse, on kiiduväärt. Kasutage ja hoidke seda, mis teile tehtud,“ soovis Eesti Olümpiakomitee asepresident Toomas Tõnise.

Välijõusaali seadmed tarnis ja paigaldas K-Wooden Production Grupp OÜ. Ehitus läks maksma 15 000 eurot, on juba leidnud elavat kasutamist nii Torma kooli kehalise kasvatuse tundides kui ka koolivälisel ajal.

„Vanaemad ja vanaisad on juba lastelastega usinalt proovimas käinud. Kõik on lihtne ja igaüks saab hakkama. Harjutused on enamasti oma keharaskusega. Kui harjutusi mitu korda teha, saab korraliku koormuse,“ ütles Neimann Vooremaale.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus