Tormas alustas noorte emade perekool

 Perekooli ellukutsuja ja projektijuht on valla lastekaitse spetsialist, kelle sõnul sündis see ettevõtmine elust enesest ja tegu on pigem eneseabi grupiga. “Viimasel ajal on meil väga palju noori emasid, mõned lausa lapseohtu. Kust nad seda tarkust lapsega tegelemiseks siis ikka saavad. Üks osa noortest mammadest on pealegi sellised, kellel endal peretaust kehv ja pole oma kodunt toetust loota, seda enam on neil suur vajadus abi ja nõu järele,” selgitas lastekaitsespetsialist Eha Vesiko, kes leiab, et  on tarvis ennetustegevust, et võimalikult vara hakata tegelema nendega, kes abi vajavad. Esialgu on plaanis hakata koos käima kord kuus ja iga kord võetakse ette erinev teema. Noortele emadele antakse praktilisi näpunäiteid ning pisikesi koduseid ülesandeid.

     Sedakorda kutsuti grupp vastseid emmesid kokku Torma raamatukokku. Kohalik pereõde Evi Sild tutvustas lapse arengut esimesel eluaastal ning rääkis lapse võimalikest haigustest. Emad said kõik vajaliku enda jaoks üles kirjutada ning küsimusi esitada. Samas oli võimalik ka raamatukogust vastavat kirjandust laenutada.

     Uuesti kohtutakse 17. mail Torma lasteaias ning siis on kõne all lapse areng ja mäng ja tutvustatakse päris pisikestele ning pisut suurematele sobilikke mänguasju. Juunikuus on plaanis kõnelda rahast ja eelarvest. “Esialgu kasutame teadmiste jagamisel oma valla spetsialiste, kes rohkem küll missioonitundest nõus on appi tulema. Kui juba rohkem raha saame, siis kutsume ehk ka väljastpoolt lektoreid,” ütles Eha Vesiko.

 VAIKE KÄOSAAR  

blog comments powered by Disqus