Torma tulevased koolijütsid said vajalikku varustust

Torma lapsed, kes sügisel esimesse klassi astuvad, said neljapäeva õhtupoolikul kätte koolikotid. Nimelt otsustasid Põhja-Soome Kajaani piirkonna elanikud algatada rahvusvahelise projekti “Tasuta koolikott” 1. klassi õpilasele ning kogusid kuue Eestimaa kooli esimesse klassi minejatele kooliks vajalikku.

Põhja-Soome Kajaani noorsootöötaja Peter Ingman otsustas teha Eestis esmakordselt kooli minevatele lastele üllatuse, kogudes neile koolitarbeid. Ta küsis oma tuttavalt, Loo keskkooli huvijuhilt Rozeta Meoselt, kui palju lapsi neil sügisel esimesse klassi läheb. Ta sai vastuseks 47, kuid otsustas koguda 50 koolikotti. Ingman küll kahtles, kas saab nii palju koolikotte kokku, aga kui mai lõpus esimesed kotid koos varustusega kohale jõudsid, oli selge, et neid tuleb veel. Üleskutse rõõmustada Eestis kooli minevaid lapsi sisustatud koolikotiga leidis Põhja-Soomes laialdast vastukaja. Kokku saadi üle 150 koolikoti.

Eesti-poolse projektijuhi Rozeta Meose sõnul anti Soomes  soovitusi, mis kotis peaks olema, kuid keegi midagi rangelt üle ei kontrollinud.

“Mõni kott on täiesti uus, mõni kasutatud, kuid puhas ja terve. Need kingid on kõik südamesoojusega muretsetud ning pakitud,” kinnitas ta.

Meose sõnul võib ühe koti sees olla mitme pere pakitud asjad ja mõnda asja võib seal olla ka topelt. “Ühele poisile meeldis väga vile. Ja ta saigi koti, kus oli vile sees. Laps oli selle üle väga õnnelik,” tunnistas Meos. Tema hinnangul teevad taolised pisiasjad rõõmu nii kingi saajale kui ka kinkijale.

“Me oleme kõik õnnelikud, kui meil on kaks kätt, kaks jalga ja suur süda,” märkis ta.

Torma vallavanem Riina Kull tänas Torma vallast pärit Rozeta Meost heateo eest ja lisas, et inimesed, kes üksteist tunnevad, hoiavad alati kokku. Tormas alustab sügisel kooliteed 14 last. 

Koolikotid saavad

*Jõgevamaalt Torma valla koolid — Torma põhikool ja Sadala algkool

*Harjumaalt Jõelähtme valla koolid — Loo keskkool, Kostivere põhikool, Neeme algkool

*Viljandimaalt Suislepa algkool 

Koolikotis on

*pinal, pliiatsid, pastakad, kumm, joonlaud, pliiatsiteritaja, mall

*vihikud, joonistuspaberid või värviraamat

*värvipliiatsid või viltpliiatsid või rasvakriidid, helkur

*hambahari ja -pasta, seep, käterätik

*joogipudel, einekarbike

*kindad, sokid, müts, sall

*mingi spordivahend (pall poisile ja hüppenöör tüdrukule)

*mänguasi ja/või ka üllatus (sussid, tossud, rihmikud vm)

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus