Torma Sport võitis teises liigas esikoha

Esimest hooaega Eesti meistrivõistluste teises liigas mängiv SK Torma Sport korvpallimeeskond võitis nädalavahetusel Paides peetud finaalturniiri esikohamängus Noto Outlet/Toila meeskonna 89:79 ning krooniti teise liiga meistriks. Hooaja jooksul kõik üheksateist teise liiga kohtumist võitnud Torma meeskond jätkab võitlust koha eest esiliigas.


“Väga hea tunne on,” ütles SK Torma Sport juhatuse liige Aarne Neimann edukat finaalturniiri kokku võttes. “Meie meeste ees tuleb küll müts maha võtta, nad võitsid väga rasked mängud.”

Paides E-Piima spordihallis peetud teise liiga nelja tugevama meeskonna finaalturniiril läks Torma meeskond kohe avapäeval vastamisi võõrustajatega. Põhiturniiril D-alagrupis vaid ühe kohtumise kaotanud Paide Viking Window alustas reedest poolfinaalmängu hästi: avaveerand võideti viie punktiga ning poolajavileks suurendasid paidelased oma eduseisu veel kahe punkti võrra.

“Esimene päev oli meie jaoks kõige raskem,” ütles Aarne Neimann. “Vastased mängisid koduhallis ja tegemist on hästi komplekteeritud meeskonnaga.”

Torma meeskonna paremus pääses maksvusele alles kolmandal veerandajal, mille nad võitsid kümne punktiga ning viimasele vaheajale mindi juba Spordi 51:48 eduseisus. Viimase kümne minutiga enam raskelt kättevõidetud edu käest ei antud ning lõpuvile tähistas Torma Spordi 75:66 (16:21, 16:18, 19:9, 24:18) võitu. 

Vallo Allingult 20 punkti

Vallo Allingu viskas poolfinaalis 20 punkti ja võttis seitse lauapalli. Jaanus Annoki arvele kogunes 13 punkti, Johannes Välb ja Fredi Parker lisasid 10, Brett Nõmm 9, Märt Tralla 7, Roland Olesk 4 ja Gintaras Dalke 2 punkti. Lauavõitluses võtsid Parker, Välb ja Nõmm võrdselt üheksa lauapalli. Märt Tralla andis viis resultatiivset söötu ning tema vastu tegid paidelased kokku kuus isiklikku viga.

Teises poolfinaalis alistas Noto Outlet/Toila 78:63 SK RIM/Scanweld.

Ka laupäevase finaalmängus kaotas Torma meeskond avapoolaja, kuid suutis kolmandal veerandil mängu enda kasuks pöörata. “Finaali algul oli näha, et play-offi pinge mõjutas siiski mehi,” rääkis Aarne Neimann. “Sellised mängijad, kes muidu ei eksi, tegid esimesel veerandil sööduvigu ning viskasid mööda kohtadest, kus nad tavaliselt ei eksi. Vaheajal läks aga närv üle ning teisel poolajal näidati juba hoopis teist mängu.”

Avapoolaja kaotas Torma Sport 36:41, kolmanda veerandi lõpuks oli aga tablool juba nende üheksapunktine eduseis 66:57. Viimasel veerandajal enam Toila meeskond vahet vähendada ei suutnud ning Torma võttis 89:79 (18:24, 18:17, 30:16, 23:22) võidu. 

Pikem pink loeb ikka

“Ju siis parem füüsis ja pikem pink ikka loeb,” võttis Aarne Neimann kokku mängu teises pooles edu toonud põhjused. “Aga olgem ausad, ilma Vallo Allinguta oleks meil ikka väga raskeks läinud. Tema kogemused ja jõud lauas määras vägagi palju, vastastele mõjub ilmselt ka tema nimi – vastaste lühemad mehed korvi all visata ei proovigi, vaid söödavad pigem välja. Esimest korda sel hooajal nägime ka seda, et Vallo teeb kaitses olles teisi mängijaid juhendades kõvemat häält, muidu on ta hästi rahulik.”

Finaalmängus kogusid neli tormalast pea võrdselt punkte – Fredi Parkeri arvele kogunes 17 punkti, Vallo Allingu ja Johannes Välb lisasid 16 ning Märt Tralla 15 punkti. Torma punktiarvet aitasid kasvatada ka Gintaras Dalke (11 punkti), Jaanus Annok (8), Brett Nõmm ja Roland Olesk (mõlemad 3). Pingilt toetasid finaalturniiril meeskonnakaaslasi Aigar Annok, Kait Koppel, Merlis Muravjov ja Karl Sobak. Vastastest põhjustasid Tormale enim peavalu 30 punkti visanud ja 14 lauapalli võtnud Markus Laanemets ning 22 punkti kogunud Riho Unt.

Võidukarika ja medalid andsid meeskonnale üle Eesti Korvpalliliidu president Jüri Ratas ja peasekretär Keio Kuhi ning amatöörliigade juht Ants Eek.

Aarne Neimanni sõnul oli Final Four paidelaste poolt igati hästi korraldatud ning kõik meeskonnad nautisid ka oma arvukate fännide toetust. “Melu oli täitsa vägev,” rääkis ta. “Laupäeval oli tribüünidel kindlasti üle saja pealtvaataja, igal meeskonnal oli oma väike fännisektor, kus kõvasti häält tehti. Ka kohtunike suunas oli kõvemaid hõikamisi.” 

Lootus saada esiliigasse

Kui hooaja algul paika pandud korra kohaselt taganuks teise liiga võit Torma Spordile tulevaks hooajaks automaatselt koha Eesti meistrivõistluste esiliigas, siis poole hooaja pealt tehti juhendisse muudatused, mille tulemusel peab Torma Sport eesmärgi saavutamiseks veel viies mängus väljakule tulema. Esiliiga testturniiril on teise liiga finaalis mänginud Torma ja Toila meeskondade vastasteks esiliigas 13. koha saanud BC Kala/Põlva ning viimase, 14. kohaga lõpetanud TLÜ/Kalev II. Kõigi meeskondadega mängitakse kaks korda, kaasa võetakse seejuures aga varasemate omavaheliste kohtumiste tulemused. Tormal on seega juba kirjas 89:79 võit Toila üle, Põlva meeskonnal aga 79:59 ja 67:63 võidud TLÜ üle. Kui praeguste esiliiga meeskondadega mängitakse nii kodus kui ka võõrsil, siis Toila meeskonda Torma publik näha ei saa – teise liiga finalistide uus vastasseis peetakse Vokas.

Esiliigasse pääsevad testturniiri kaks paremat. Aarne Neimann on optimistlik: “Tundub, et esiliiga meeskonnad on natuke nõrgemad. Loodame, et saame esiliigasse.”

Lisaks teise liiga mängudele on Torma Sport sel hooajal edukalt osalenud ka teistel turniiridel. Detsembris võideti esikoht Tartumaa karikavõistlustel, seejärel jätkati võidukalt ka Tartumaa meistriliigas. “Kokku osaleb Tartumaa meistriliigas üksteist võistkonda, põhiturniiril võitsime kõik mängud,” lausus Aarne Neimann. “Põhiturniiri kümnes mängus viskasime vastastele keskmiselt 96,5 punkti, endale lasime visata 73,0 punkti. Kaks paremat võistkonda alustavad Tartumaa meistrivõistluste play-off mänge poolfinaalist.”

Tänavused ainsad kaotused said tormalased päris hooaja algul, kui Eesti karikavõistluste avaringis tõi loos vastaseks nimeka Rakvere Tarva. “Tugevam võttis neis mängudes oma, oleks me seal ka võitnud, siis poleks Tarval ju meistriliigas kohta,” muigas Aarne Neimann. “Sügisel oli meil meeskonna komplekteerimisega raskusi ja me ei teadnud, keda me saame kasutada ja keda mitte. Vaatamata kõigele on see hooaeg meil hästi läinud.”

“Spordiklubi poolt tänusõnad ka meie suurematele toetajatele: Torma vallavalitsusele, OÜ-le Rauduks, Torma Prügilale, BaltFoodile ja muidugi kõigile meeskonna fännidele!” ütles Neimann.

Teise liiga neli paremat:

1. SK Torma Sport

2. Noto Outlet/Toila

3. SK RIM Scanweld

4. Paide Viking Window

Esiliiga testturniiril mängivad:

1. BC Kala/Põlva

2. TLÜ/Kalev II

3. SK Torma Sport

4. Noto Outlet/Toila

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus