Torma Sport kohtus koduhallis Rakvere Tarvaga

Möödunud neljapäeval peeti Torma spordihoones Eesti korvpalli karikavõistluste 1/16-finaali avakohtumine, kus SK Torma Sport vastaseks oli BC Rakvere Tarvas. Torma meeskond osutas nimekatele vastastele kogu kohtumise jooksul küll visa vastupanu, kuid kaotas 82:105 (39:33, 12:25, 13:21, 18:26).

Treener Ergo Paasi juhendatav meeskond sai loosi tahtel karikavõistluste avakohtumiseks võimalikest tugevaima vastase. Kui möödunud hooajal Eesti meistriliiga finaalis kohtunud BC Kalev/Cramo ja TÜ/Rock alustavad karikavõistlustel mänge alles veerandfinaalidest, siis ülejäänud Eesti tippklubid eesotsas kolmel viimasel hooajal meistriliiga kolmanda kohaga lõpetanud Rakvere Tarvaga peavad sama kaugele jõudmiseks alistama kaks vastast.

Viigini jõuti avapoolaja viimastel minutitel

Tänavusest hooajast esmakordselt Eesti meistrivõistluste teises liigas mängiv Torma Sport alustas kohtumist Andres Sõbra hoolealuste vastu 21:0 eduseisus. Erinevates liigades mängivate meeskondade tasemete ühtlustamiseks karikavõistlustel kasutatava händikäp-süsteemi tõttu said Torma korvpallurid enne avavilet visata 12 kolmepunktiviset. Jaanus Annok, Johannes Välb ja Brett Nõmm tabasid neist seitse. Mängu alates hakkas Torma eduseis loomulikult iga minutiga sulama, kuid viigini jõudis Tarvas alles avapoolaja viimastel minutitel.

Poolaja võitis Rakvere seitsme punktiga ning kuigi nende edumaa suurenes kogu edasise mängu jooksul, ei lasknud visalt võidelnud tormalased kaotusseisul üle mõistuse suureks minna.

Pikkuses jäädi alla

Suuremate kogemustega vastastele jäid tormalased alla eelkõige visketabavuses (36,7 protsenti vs 50,6 protsenti, kahepunktivisked seejuures 35,6 protsenti vs 67,4 protsenti) ja lauavõitluses (30 vs 50). SK Torma Sport juhatuse liikme Aarne Neimanni sõnul tulenes allajäämine visketabavuses eelkõige Rakvere meeskonna heast kaitsemängust.

“Madalamates liigades nii agressiivset ja tugevat kaitset ei lubata, see pani ka mehed surve alla,” ütles Neimann. Lauavõitluses andis tunda silmnähtav allajäämine pikkuses: kui Rakverel oli kasutada mitu kahemeetrimeest (pikim 211 cm pikkune lätlane Kaspars Cipruss), siis Torma meeskonna särgis neljapäeval ühtegi nii pikka meest väljakul ei olnud.

Mängust jäi kahjuks eemale Torma meeskonna pikim, 206 cm pikkune Vallo Allingu, kes kogub Aarne Neimanni sõnul vormi peatselt algavateks teise liiga mängudeks.

Resultatiivseim oli Jaanus Annok

Torma Spordi eest mängisid neljapäeval Brett Nõmm, Jaanus Annok, Johannes Välb, Gintaras Dalke, Lauri Kask, Aigar Annok, Rainer Olesk, Andre Kukke, Roland Olesk ja Merlis Muravljov. Resultatiivseim oli 27 punkti visanud Jaanus Annok. Brett Nõmm ja Johannes Välb lisasid võrdselt 14 ning Roland Olesk 10 punkti.

Aarne Neimanni sõnul jättis meeskonna mäng positiivse mulje. “Kuigi kaotus tuli, jäime poistega rahule. Nii palju, kui seal oli, nii palju ka välja pigistati,” lausus Neimann, kellele meeldis ka see, et mäng tõi rahva saali. “Ka paljud pealtvaatajad ütlesid, et neile meeldis, et ei olnud käegalöömist ja aukartust nimeka vastase ees.”

Rakvere mängis väga viisakalt

Tarvase mängijatest kogusid Kaspars Cipruss ja Roberts Stumbris võrdselt 17 punkti. Korvi all võimutses kokku 14 lauapalli võtnud Cipruss, tagant juhtis vägesid Rakvere särgis oma debüütmängu teinud Sten-Timmu Sokk, kes andis kohtumise jooksul 11 korvisöötu. “Rakvere meeskond jättis väga sümpaatse mulje,” ütles Aarne Neimann. “Algul Cipruss küll näitas küünarnukkidega jõudu, kui ta aga nägi ära, et talle siin õiget vastast ei ole, mängis ta väga viisakalt meie noore mehe vastu. Ka mängijad ütlesid, et Rakvere poolt mingit üleolevat suhtumist ei olnud.”

Korduskohtumine peetakse Rakvere Kastani Arenal kolmapäeval kell 19. “Rakveres võib raskemaks minna, aga loodame siiski kõva lahingu anda,” ütles Aarne Neimann. Torma meeskonnal on kolmapäeval ka abijõudu oodata – meeskonnaga liituvad Ako Tõnissoo ning kaitseväest puhkusel olev kahemeetrine Karl-Kristjan Vaab.