Torma Sport kohtub täna Rakvere Tarvaga

Täna kell 19 peetakse Torma spordihoones Eesti korvpallikarikavõistluste 1/16-finaali avakohtumine, kus SK Torma Sport vastaseks on BC Rakvere Tarvas.

Sel hooajal esmakordselt Eesti meistrivõistluste teises liigas mängiv Torma meeskond võib kolmel viimasel aastal meistriliigas pronksi võitnud Rakvere vastu mängu alustada koguni 36:0 eduseisus, sest erinevates liigades pallivate meeskondade tasemete ühtlustamiseks on karikavõistlustel kasutusel händikäp-süsteem, mille alusel saavad eeldatavalt nõrgema meeskonna mängijad enne kohtumise algust visata kolmepunktiviskeid.

Kolmepunktijoonelt saavad oma meeskonnale edupunkte püüda kolm Torma Spordi mängijat, igaühel neist on võimalus teha neli viset. SK Torma Sport juhatuse liikme Aarne Neimanni sõnul maakonna esindusmeeskonnal täpse käega viskajaid jagub. “Aga eks võistlusolukord võib muidugi kõike muuta. Loodame, et meestel närv peab vastu ja nad viskavad sisse,” lausus Neimann.

Möödunud hooajal nii Jõgeva- kui ka Tartumaa meistriks tulnud Torma Spordil on Aarne Neimanni sõnul uue hooaja eel mõningaid probleeme meeskonna komplekteerimisega, lisaks peab nädalavahetusel Jõhvis toimunud maakondade meistrite jõuproovil saadud trauma tõttu karikamängudest eemale jääma Märt Tralla. “Loodame siiski paremad kokku saada,” ütles Aarne Neimann. “Enamik meie mängijaid on Jõgevamaalt pärit ning lapsepõlvest saadik koos laagrites olnud. Tuntuim on tippspordist loobunud ja teist hooaega Tormas mängiv Vallo Allingu, pikka aega on meeskonnas mänginud vennad Aigar ja Jaanus Annok.” Aarne Neimann on kindel, et Andres Sõbra juhendatav Rakvere meeskond tuleb Tormasse parimas koosseisus. “Kaotada nad ju ei taha,” ütles ta.

Karikavõistluste kaheksandikfinaali pääsev meeskond selgub kahe kohtumise kokkuvõttes. Kordusmäng peetakse Rakvere Kastani Arenal kolmapäeval, 17. septembril kell 19.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus