Torma osutas Pärnule südi vastupanu

Möödunud neljapäeval Torma spordihoones peetud Eesti karikavõistluste teise ringi avamängus kaotas korraliku lahingu andnud SK Torma Sport korvpallimeeskond meistriliigas mängivale Pärnu Sadamale 87:99 (35:26, 16:23, 15:21, 21:29).  Korduskohtumine toimub täna õhtul Pärnus.

Torma Spordi treeneri Ergo Paasi sõnul ei andnud meistriliiga meeskond esiliiga debütantidele väga palju hingamisruumi. “Arvasime, et pärnakad võtavad meid natuke kergemalt, kuid tegelikult mängisid nad kogu kohtumise väga võitluslikult,” lausus eelmisel hooajal Torma meeskonna teise liiga võiduni tüürinud Paas.

Vastased mängisid kaitses väga agressiivselt, võitlesid iga palli pärast ning suutsid lõpuni vastu pidada. “Meil ei olnud aga enam võimalik käike juurde panna ning lõpuks väsisime ära. Küsimus on lihtsalt treenituses – ühed on professionaalid, teised ei ole.”

Viieteistpunktiline eduseis

Karikavõistlustel kasutatav händikäp-süsteem andis Torma meeskonnale võimaluse näidata enne kohtumise avavilet oma täpsust kolmepunktivisetel. Jaanus Annok, Brett Nõmm ja Priidik Ulp tabasid üheksast viskest viis ning kodumeeskond sai mängu alustada viieteistkümnepunktilisest eduseisust.

Tormalaste eduseis püsis tablool avapoolaja lõpuni, külalised läksid esmakordselt juhtima alles teise poolaja teisel minutil. “Kümnepunktilist vahet suutsime hoida päris kaua,” lausus Ergo Paas. “Esimese poolaja lõpus vajusime siiski korraks ära, pärnakad tulid järele ning siis oli vahe juba liiga väike.”

Kaotusseisu jäämine tormalasi siiski ei heidutanud ning paari õnnestunud rünnaku järel oldi juba ise 57:55 juhtimas. Seejärel tuli kodumeeskonnal taas väike mõõnaperiood ning kaks minutit enne kolmanda veerandi lõppu juhtis Sadam 68:60. Veerandaja lõpus suutsid tormalased aga taas vahet vähendada ning viimasele vaheajale mindi vaid neljapunktilises kaotusseisus 66:70.

Liiga palju lihtsaid korve

Otsustava perioodi algul õnnestus külalistel aga praktiliselt kõik: vaid kolme minutiga kasvas Sadama eduseis 81:66ni ning viis minutit enne kohtumise lõppu olid pärnakad ees juba kahekümne punktiga (91:71). Eriti hoogsalt kasvatasid oma punktiarvet kohtumise algul üsna märkamatult tegutsenud Robert Valge ja avapoolajal pigem möödavisetega silma paistnud ameeriklane Andrew Warren.

Kohtumise lõpus kodumeeskond siiski kosus ning 25 sekundit enne lõpusireeni oli kaotusseis kahanenud kümnepunktiliseks (87:97). Valge tabas seejärel kaks vabaviset, tormalaste viimasel sekundil tehtud vise aga korvirõngasse ei läinud.

“Kui oma mängumootori käima saame, võime sellise vastasega päris hästi mängida,” lausus Ergo Paas. “Kõige rohkem oligi kahju sellest, et neljanda veerandi algus aia taha läks, pärnakad said kiirrünnakutest liiga palju lihtsaid korve.”

Tormalastest viskasid Jaanus Annok ja Johannes Välb võrdselt 16 punkti, Karl-Kristjan Vaab ja Priidik Ulp lisasid omalt poolt 11 ja Märt Tralla 10 punkti. Võitjatest oli 23 punktiga parim Andrew Warren, Robert Valge arvele kogunes 21 punkti. Pärnakatest sai enim mänguaega Siimustist pärit Silver Leppik, kes üheksa punkti kõrval tõi oma meeskonna kontosse ka 10 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu.

Tormalaste mängukalender on viimasel nädalal tihe olnud – kahe karikamängu vahel peeti ka kaks meistrivõistluste esiliigamängu. Reedel kaotati koduhallis 60:63 (27:20, 9:12, 12:17, 12:14) Tamsalu meeskonnale Los Toros/C-Tower, esmaspäeval jäädi aga Tallinnas 55:65 (12:19, 22:11, 9:17, 12:18) alla TTÜ SK-le. Esimeses mängus tõi Tormale enim punkte 13 silma visanud Karl-Kristjan Vaab, teises mängus oli aga 19 punktiga parim Märt Tralla.

Karikavõistluste korduskohtumine algab Pärnu spordihallis täna kell 19, kahe mängu kokkuvõttes paremat meeskonda ootab veerandfinaalis Eesti meister Tartu Ülikool /Rock.

Meistrivõistlustel saavad tormalased väikese puhkepausi:  järgmine mäng peetakse pühapäeval, 18. oktoobril, kui kell 15 minnakse koduhallis vastamisi esiliiga praeguse meistri Baltecoga, kellele võõrsil kaotati vaid ühe punktiga.