Torma lasteaia sünnipäeva tähistati kontserdiga

Torma lasteaed Linnutaja” saab märtsis 27 aastaseks ja sellele oli pühendatud ka möödunud nädalal toimunud sünnipäevakontsert Linnutaja lauluaia laululindude lood”. Laulud ja liikumise oli lastele selgeks õpetanud muusikaõpetaja Maire Tamm, pidu juhtisid õpetaja Eda Vasenko ja 7-aastane Karl Kattel Naerumummude rühmast. Esinesid solistid ja kõlasid ühislaulud.

“Nelja- kuni seitsmeaastaste laste esituses kõlasid  tuttavad laulud kodust, emast, aastaaegadest ja loomadest, samuti  uuemad laulud hiljuti nähtud lastelavastustest. Kokku esines solistidena 9 poissi ja 16 tüdrukut. Peojuht Karl Kattel Naerumummude rühmast  esitas kontserdi lõpuks laulu “Uhke meremees”,” rääkis lasteaia juhataja Kaja Ivask.

Kaheosalise kontserdi järel asus publik hääletussedeleid täitma, et selgitada välja, kellele omistatakse publiku lemmiku tiitlid eraldi nii poiste kui tüdrukute hulgas.

7-aastane Markus Lehtjõe, kes esitas laulu  “Tuulelohe”, kogus 22 häält, tema rühmakaaslane Kärolin Kase “Lauluhaldja lauluga”  30 häält. Mõlemad lapsed said kiituskirja ja värvirõõmsa muinasjuturaamatu. Eriauhinna väga heliseva lauluhääle eest said nelja-aastane Tormis Koppa ja kuueaastane Egel-Emilie Tooming.

Sünnipäevakontserdile järgnes tordi- ja morsilaud.  Kaja Ivaski sõnul harjutavad lapsed ka näitemänge. Sellega on tegeldud juba õppeaasta algusest saati.

“Sisukaima lavastusega rühma ootab ees esinemine Mustvee piirkonna lasteaedade näitemängupäeval 12. aprillil Voorel,” ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus