Torma lasteaia sünnipäeva tähistati kontserdiga

Teisipäeval peetud Torma lasteaia Linnutaja” 29. aastapäeva  traditsioonilisel sünnipäevakontserdil Linnutaja lauluaia laululindude lood” selgitati tänavugi välja tublimad esinejad.

Lasteaia direktori Kaja Ivaski sõnul esinesid kõik kakskümmend kuus laululast saalis väikesel poodiumil ning kasutasid mikrofoni.

“Esimesena astus lasteaiakaaslaste ja lapsevanemate ette kuueaastane  Kerttu Põder lauluga “Kus on minu koduke?”. Solistide esinemise lõpetas eelmisel aastal publiku lemmikuks valitud viieaastane Ragnar Luha õpetliku lauluga “Miks?”. Lauldi veel emast ja isast, aastaaegadest, loomadest, kaladest ja putukatest. Aiki Alandi kirjutatud laul “Linnutaja lasteaed”, mis on saanud lasteaiaperele väga omaseks, kõlas seekord ühislauluna,” rääkis lasteasutuse juht.

“Lauljaid peeti meeles maiustuse ja pehme mänguasjaga. Mänguasjade eest on lasteaiapere tänulik Sadala kandis elavatele heategevuse edendajatele Eckard Klugile ja Luule Väinale. Eripreemiaid anti välja kolm: kolmeaastasele solistile Mona Marietta Teppanile esinemisjulguse ja heliseva lauluhääle eest ja kolmeaastaste duetina esinenud Annaliisa Kohalale ja Johanna Pärnale sillerdava hääle ja siira esinemise eest. Publiku lemmikuteks valitud lapsi tunnustati diplomite ja  muinasjuturaamatutega.  Pikaajalise tava kohaselt valis publik oma lemmiku nii tüdrukute kui ka poiste hulgast. Seekordsed lemmikud olid  viieaastane  Annamai Sepper Naerumummude rühmast, kes esitas südamliku laulu “Emake”, ja kuueaastane  Maksim Vjalov Nipitiride rühmast, kelle esituses kõlas laul “Kellamäng”.

Lastele oli laulud välja valinud ja selgeks õpetanud muusikaõpetaja Diana Hints. Aastapäevapidu juhtis õpetaja Sille Kirjutaja, kes esitas laulu “Majakene mere ääres”.

Omaloomingulise luuletuse kinkis lasteaiale sünnipäevaks endine õpetaja Juta Tubin.

Saalist  mindi koos lapsevanematega kõikidesse rühmadesse tordilauda. Taas on Torma lasteaias tavalisest rohkem rahvast 8. aprillil, kui siin toimub Mustvee piirkonna lasteaedade 14. Näitemängupäev, kus osalevad väikesed näitlejad Mustvee, Saare valla, Tiheda ja Torma lasteaiast.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus