Torma lasteaia pillivaramu rikastus 20 džembe ja 20 väikekandlega

Torma Linnutaja lasteaeda soetati kahe projekti Igale lapsele oma pill ja Kingitus kodukandi lastele kogutud annetustega 20 džembet ja 20 väikekannelt. Nüüd on võimalik kõikide lasteaiarühmade tüdrukutel ja poistel pillimängu õppides loomingulisust arendada ja positiivseid emotsioone saada.

EV 100 projekti Igale lapsele oma pill kaasabil sai Torma lasteaed rahastuse kolme väikekandle ja nelja aafrika päritolu puust ja nahast trummi džembe ostmiseks.

“Soov oli aga rühmas igale lapsele nende muusikainstrumentidega mängimist võimaldada. Selleks käivitasime koos kogukonna ja Torma vallavalitsusega uue projekti Kingitus kodukandi lastele. Kogusime eraisikutelt ja ettevõtjatelt 2557 eurot. Kogutud summa eest soetasime ülejäänud pillid, ” rääkis lasteaia muusikaõpetaja Lii Karro.

“Raha kogumisele andis hoo sisse iga-aastane traditsiooniline lasteaia hooaja lõpupidu ehk tuulelohe pidu Vaiatu pargis, kus peeti heategevuslik laat. Sinna olid kaasatud iga rühma lapsed, õpetajad, õpetaja abid, lapsevanemad ja teised pereliikmed. Laadal müüsid rühmad erinevaid asju, alates väga isuäratavatest küpsetistest, taimeistikutest, kõrvarõngastest, käsitööst, enda välja antud CD-plaatidest, millel lastele kuulamiseks muinasjutud, kuni hobusesõnnikuni, mis kevadeti põllule ja aeda on igati väärt kraam. Kokku saadi peol tulu ligi 300 eurot,”lisas ta.

“Projektile panid tugevasti õla alla ka meie piirkonna ettevõtted. Suur tänu neile usalduse ja helde toetuse eest: Baltwood, Pro Grupp Invest, Torma Põllumajandusosaühing ja Rauduks. Pillide ostmist toetati ülekannetega ja raha pandi ka annetuskastidesse, mis olid kahes Torma poes. Projekti kordaminekule aitas kaasa ka Torma vallavalitsus. Omavalitsuse toetusel osteti kolm väikekannelt ja suur džembe, mida tunni läbiviimiseks kasutab muusikaõpetaja. Suur tänu kõigile, kes uskusid unistuse täitumisse ja aitasid kaasa projekti teostumisele,” ütles Lii Karro.

“Esimene tund uute kanneldega oli Nipitiri ehk kooliminejate rühma lastele eelmisel nädalal. Alustasime kandlehümni “Ei lind ei laul” õppimisega. Eriti lõid laste silmad särama siis, kui nad said väikse pulgakese abiga kandlele oma esimese tuuri tõmmatud. Seda laulu oleme me lasteaias sügisest saadik õppinud ja selle laulu sõnum ja meloodia on paljude laste südamesse kasvanud. See oli suur rõõm ja äratundmine, kui lapsed juba tuttavaks saanud laulu end pillil said saata, ” rääkis muusikaõpetaja

Tänukontsert kõikidele pilliprojekti kordaminekule kaasa-aitajatele tuleb Linnutaja lasteaias 15. detsembril.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus