Torma lasteaed ja Põltsamaa ühisgümnaasium soovivad turvalisemaks saada

Torma lasteaed “Linnutaja” ja Põltsamaa ühisgümnaasium osalevad Jõgevamaalt IF Kindlustuse Facebook’i keskkonnas algatatud heategevuslikus kampaanias “Anname 4000 eurot laste turvalisuse tõstmiseks”.  Tormas soovitakse toetussumma eest rajada tasakaalu arendamist soodustav liiklusväljak,  Põltsamaal aga hoiukohad jalgratastele.Torma lasteaia hoolekogusse kuuluv lapsevanem ning  kohaliku vallavolikogu esimees  Ülvi Nool ütles, et sai lasteaia direktorilt Kaja Ivaskilt teada võimalusest osaleda kindlustusfirma algatatud kampaanias. “Nelja Tormas üles kasvanud lapse emana, kellest üks praegu lasteaiatüdruk, tean, et Torma lasteaias on võimalused tasakaalu harjutamiseks  praegu tagasihoidlikud. Rääkisin Torma vallavanemale Triin Pärsimile, et oleks mõttekas ära kasutada kindlustusfirma algatatud kampaaniat. Tema reageeris kohe ja pani vajalikud read kirja.”“Torma lasteaed “Linnutaja” on mitme aasta vältel lasteaia õueala ja mänguväljakut paremaks muutnud. Eelmisel aastal korrastasime asfaltplatsid, kuhu sel aastal rajatakse liiklusväljak. Laste rattasõiduoskused ja keskendumisvõime on otseselt seotud tasakaalu harjutamisega. Loodame toetuse abil vastavad liikumisvõimalused lastele luua. Koos tehes  jõutakse kaugele,” kinnitas vallavanem. “Loodetavasti aitavad Torma lasteaia unistuse täitumisele kaasa  koduvalla praegused ja endised elanikud, tormalaste sõbrad ka mujalt Eestist. Täname seniseid hääletajaid ja loodame, et neid tuleb juurde,” lausus Ülvi Nool.

Põltsamaa ühisgümnaasium osaleb If Kindlustuse käivitatud kampaanias, et rajada hoiukohad  jalgratastele. “Meie kooli 680 õpilasest tulevad  paljud  kooli mitme kilomeetri kauguselt. See on kiiduväärt, et  koolilapsed on valinud tervisliku liikumisviisi, praegu puudub aga korralik jalgrataste parkimiskoht. Jalgratas on omanikule nagu sõber, keda tuleb hoida ja kaitsta, mistõttu on oluline, et selle saaks panna korrektselt hoidjasse ja see oleks ka vihma eest kaitstud,” ütles Põltsamaa ühisgümnaasiumi projektijuht Annika Kallasmaa,  idee eestvedaja.

“Lukustamata ratas võib kergesti maha kukkuda, nii saab  sõiduriist  kannatada ja pole sõitjale enam turvaline. Lukustamata ratas võib ka n-ö jalutama minna. Kõike seda arvestades on tarvis luua turvalised hoiukohad jalgratastele kooli siseõue. Kampaania edetabelis on Põltsamaa ühisgümnaasium neljandal – viiendal kohal. Palume lahkesti eesmärgi teoks tegemiseks jätkuvalt   hääletada,” rääkis Kallasmaa, lisades, et linna eelarves pole praegu jalgrataste hoiukohtade väljaehitamiseks raha plaanitud. IF Kindlustus kuulutab heategevusliku kampaania võitja välja lastekaitsepäeval, 1. juunil.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus