Torma küsimus sai selgeks. Või kas ikka sai?

Neljapäeval toimunud koosolekul arutati kauaoodatud Torma külade võimaliku lahkumise sotsiaalmajanduslikku analüüsi. Eelmisel aastal lahti rullunud teema hakkab nüüd sellega tüürima finiši poole, jäänud on Jõgeva vallavolikogu otsus. Siis saab selgeks, kas teema unustatakse või Jõgevamaal algab oma Brexit ehk „Texit“ läbirääkimised.

Kuid see, kas otsus kõiki rahuldab, on küsitav. Sest külade eestvedajad ei nõustu tellitud analüüsiga. Näiteks jäeti nende arvates puudutamata tööhõive temaatika. Lisaks on Torma kihelkonnas välja kujunenud ühtne kultuurikeskkond. Rääkimata tõsiasjast, et kuulajate ette toodi kaart, milles polnud isegi maakonna nime õigesti välja toodud. Nii oli Jõgevamaast saanud Põlvamaa. Kas see tekitab usaldust analüüsi koostajate suhtes või mitte, jääb igaühe enda otsustada.

Tegelikult sai selgeks, et tegelikult läks Tormal kõige paremini siis, kui oldi omaette vald. Ka tõsiasi, et ühinenud suures omavalitsuses kipub väiksemate kogukondade hääl liiga vaikselt kostuma. MOTT. Lisaks sai selgeks, et Torma kandi külade liitumine Mustvee vallaga ei tooks ei Mustveele ega Jõgevale arengut, vaid taandarengu.

Jõgevamaa oma „Texit“ läbirääkimised saavad lõpu siis, kui Jõgeva vallavolikogu 25. aprillil koguneb. Siis saab viimaks selgeks, kuidas edasi minna. Kuid Torma inimesed ei puhka ning viimased ettepanekud jõuavad ilmselt veel enne istungit volikogu esimehe lauale. Elame, näeme.

blog comments powered by Disqus