Torma koolis meisterdati Sügismehikesi

Carl Robert Jakobsoni nimelises Torma Põhikoolis korraldati algklassiõpilastele omapärane konkurss: aia- ja põllusaadustest ning metsaandidest meisterdati Sügismehikesi. Käsitöödest koostati koolimaja esimese korruse koridori aknalaudadele näitus ning fotod Sügismehikestest pannakse üles ka kooli kodulehele.

Torma põhikooli I klassi klassijuhataja Barbara Laulu sõnul ajendas konkurssi “Sügismehike” korraldama sügise saabumine ning selle märgid aias, põllul ning metsas.

“Ühel reedesel päeval pakkusime  nelja noorema klassi õpilastele välja idee meisterdada  Sügismehikesi ehk inimesesarnaseid olendeid. Seda võis teha üksi, aga ka koos vanemate või teiste pereliikmetega. Materjalina oli lubatud kasutada kõike looduses leiduvat: oksi, lehti, aedvilju, marju jne Esmaspäeva hommikuks jõudis kooli ligi viiskümmend imelist “elukat”. Sügis oli leidnud endale näo nii sibulates, suvikõrvitsates, porgandites kui puravikes, üks mehike oli ilusam ja uhkem kui teine,” rääkis õpetaja Laul.

 

Seelikuga sügismehike kabatšokist

“Võidutööd polnud kerge välja valida, sest igaüks oli omanäoline ja meisterdamisega oli tõsiselt vaeva nähtud. Seepärast otsustasime kõiki osalenuid aukirjaga tunnustada, iga klassi kolme iseäranis silmapaistva mehikese autorid said aga auhinnaks šokolaaditahvlid,” ütles Barbara Laul, kes koos teiste klassiõpetajate Külli Võsu, Katrin Paju ja Elvi Lippuriga žüriisse kuulus.

Esimese klassi õpilane Kaisa Kõre Lilastvere külast rääkis, et kui klassijuhataja Barbara Laul “Sügismehikese” konkursi välja kuulutas, tekkis tal kohe mitmeid huvitavaid mõtteid. Ettevõtmises lõi meelsasti kaasa kogu pere. “Ema oli põllult korjanud hiiglasliku kaalika ja viie jalaga porgandi. Vanaemaga leidsime aga uhke sibulapoisi. Need köögiviljad jäid aga meisterdamisel kasutamata, sest minu arvates tuli kõige parem idee mu vennal Dannol. Temaga koos valmistasime kõrvitsast, ema sõnul tegelikult kabatšokist, mehikese, kes sai lillhernest seeliku, pihlakatest silmad ja puulehtedest kõrvad. Juuksed tegid selle olendi eriti lahedaks, need saime toast potilillelt. Kõige raskem töö oli aukude tegemine, milleks vajasin Danno abi,” jutustas Kaisa.

 

Meisterdamine vanemates klassides

“Fantaasiapuudust meie lastel küll pole. Sügiseses looduses leiduvat kasutati meisterdamisel väga rikkalikult ja kunstipäraselt,” kinnitas Torma kooli direktor Toomas Aavasalu.

“Materjalide iseärasusi arvestades polnud võimalik sügismehikesi väga kaua näitusel hoida, küll aga saab nendest käsitöödest kooli kodulehel fotosid vaadata,” lausus õpetaja Barbara Laul.

“Selline meisterdamiskonkurss toimus meie koolis ka mõned aastad tagasi. Ehk kujuneb sellest igasügisene traditsioon,” lisas ta.

Torma põhikooli viienda kuni üheksanda klassi õpilased kaunistasid aga õpilasesinduse algatusel koolimaja sügisandidest kompositsioonidega. “Selleks kasutati kõike, mida pakub kuldne sügis. Silmailu jätkus mitmeks päevaks,” ütles õpilasesinduse esimees Rasmus Laul.

 

Konkursi “Sügismehike” silmapaistvamate tööde autorid

 

I klass Taavi Juvanen, Magnar Luha, Kaisa Kõre

II klass Evelin Karu, Aili Paavel, Egle-Emilie Tooming

III klass Rasmus Häälme, Andreas Sass, Cätryn- Carolina Viitak

IV klass Arno Kask, Kert Pärn, Hedy-Liis Klaos

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus