Torma jalgtee sai valgustuse

Torma alevikus  rahvamajast lasteaia teeotsani kulgevale jalgteelõigule paigaldati nüüdisaegsed valgustid, mis tee turvalisemaks muudavad.    

Torma  vallavanema Triin Pärsimi sõnul on kohalikud elanikud peaaegu kümme  aastat ehk  alates jalgtee valmimisest oodanud sinna valgustite paigaldamist. “Ettevalmistused algasid  2014. aastal projekteerimisega. Vallavolikogu esimehe Ülvi Noole initsiatiivil otsustati tänavu valgustuse ehitamisega alustada. Volikogu eraldas rahal ja vallavalitsus valis tööde teostaja. Liinile paigaldati 27 posti  LED-tüüpi valgustitega.

“Jalgtee ühendab alevikku Lullikatku külaga. Tee, mis viib kooli, raamatukokku ja vallamajja, peab olema kasutatav aastaringselt. Varem oli Torma jalgtee  aktiivses kasutuses ennekõike valgel ajal ehk kevadel ja suvel Pimedad tänavad on turvarisk nii  jalakäijatele kui autojuhtidele,” rääkis omavalitsusjuht.

Teevalgustite tööd reguleerib tema sõnul valgusandur.

“Torma vallas on päris palju valgustamata külasid ja tänavaid. Järgmisel aastal alustame projekteerimistöödega Vaiatu külas. Ehitamise aega ei julge prognoosida,” lisas Pärsim.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus