Torm võttis nii mõneski kohas elektri terveks nädalaks

Kaks tormiselt möödunud nädalavahetust röövisid Eestimaal voolu pea neljakümnelt tuhandelt majapidamiselt, mõned pered on pidanud ilma elektrita olema juba üle nädala.

Sadala külje all Tuimõisa külas kadus vool 8. augustil, mil tormituul pillutas suuri puid elektriliinidesse. Voolu polnud seal viies majapidamises veel eilegi. Tuimõisa küla elanik Maris rääkis, et nende pere ja naabrite jaoks on olnud see nädal äärmiselt vaevaline. Maris koos abikaasaga on pidanud nädala jooksul iga päev käsitsi tassima kaevust lauta umbkaudu kakssada liitrit vett, et loomi joota. Lehmad lüpstakse käsitsi ning paraku pole võimalik ilma vooluta ka korralikult loomade eluaset puhastada.

Lisaks loomade toitmise ja hooldamise vaevale on pidanud Maris jaotama oma koerte vahel ära sada kilo liha, mis vooluta sügavkülmikus riknema hakkas. Minema tuli visata ka paarkümmend kilo külmutatud marju, mis söögikõlbmatuks muutusid.

Marise pere ning teised Tuimõisa küla elanikud ei ole vihased Eestimaad laastanud tormi peale. “Looduse vastu ei saa,“ tunnistavad nädal aega ilma vooluta elanud perekonnad. Siiski tekitab neis pahameelt Eesti Energia vähene huvi selle kandi elanike vastu. “Siin on kaks postivahet elektriliine maas. Eesti Energia auto on paar korda käinud, ühe traadi kinnitasid ära, aga see oli ka kõik. Ülejäänud kolm ripendavad ikka vastu maad,“ selgitas Tuimõisa küla elanik Maris.

Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmann selgitas, et 8. augustil möllanud tormi kõrghetkel oli Jõgevamaal vooluta 8019 klienti, üleeilne tormituul viis elektri 1473 Jõgevamaa majapidamiselt. “Enamik neist said voolu tagasi minutite või tundide jooksul, mil me tegime ümberlülituse,“ selgitas Bachmann. Eile olid elektrita veel 46 Jõgeva maakonna majapidamist, mis Bachmanni sõnutsi peaksid elektri tagasi saama tänase või homse päeva jooksul.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus