Torm veeklaasis

Poliitteater andis eile Jõgevamaa Omavalitsusliidus etenduse, hääletades maavanemakandidaat Viktor Svjatõševi vastu. Nii sai kandidaat kümme poolt- ja kolmteist vastuhäält. Kuigi  omavalitsusjuhtide toetus puudub, otsustas maavanema kandidaat siiski seista maakonna tasakaalustatud arengu eest.

Ega vähemasti osadel omavalitsusjuhtidel tegelikult avalikult uue maavanemakandidaadi vastu isiklikult midagi polnud, seda tunnistasid nad teisipäevases Vooremaas. Kui aga mängu tulevad erakonna huvid, läheb asi karmiks. Enamasti Rahvaliitu kuuluvad või selle erakonna nimekirjades kandideerinud omavalitsusjuhid said tõenäoliselt oma erakonnalt karmi käsu hääletada praeguse võimuerakonna liikme vastu. Tegelikult hääletati sel moel ka selle vastu, et Rahvaliitu koalitsiooni ei võetud. Ja ka maavanemate paikapaneku süsteemi vastu.

Sama poliitetendus anti ju ka Viljandimaa Omavalitsusliidus, kui sealset uut maavanemat paika pandi. Viljandimaal protestis kõige valjemini praegu riigis samuti opositsioonis olev Keskerakond.

Kui maavanemate kohalemääramise süsteemis midagi ei muutu, võidakse tuua meile letti järgmine maavanemakandidaat, kes samuti maha hääletatakse. Ja nii võib minna ka kõikide järgmiste kandidaatidega. Küsimus on selles, kelle närvid paremini vastu peavad või kes truualamlikult partei käsku kuulab.

Möödub viis aastat ja kõik kordub. Ainult et siis võivad poliitteatris olla teised tuuled ja osaliselt ka teised tegijad. Teerull, muide, jääb samaks. 

13. august 2009

blog comments powered by Disqus