Toredaid hetki koolielust

Minu koolitee algas 1. septembril 1999. aastal.

Jõulude ajal toimusid muinasjutuhommikud. Need olid alati lõbusad, sest siis ei pidanud tunnis olema. Tavaliselt esinesid vanemate klasside õpilased näidendiga

***

Peotantsutunnid Rein Jõeveeriga olid vahvad. Poisid said alailma pahandada, sest neile ei meeldinud tantsida.

***

Minu ema käis Voldi 8-klassilises koolis, mis oli üks Tabivere kooli eelkäijaid. Ema mäletab, et kevaditi andis koolidirektor Kask eesti keele ja kirjanduse tunde pargis.

Cätlin Põldsaar, 9. klass 2008 

Kui minu ema koolis käis

Sellest ajast, kui minu ema kooli läks, on möödunud 30 aastat, kuid osa kombeid ja tavasid on jäänud endiseks.

Minu ema esimesel koolipäeval oli aktus, kus õppealajuhataja andis lastele kätte aabitsad. Tolleaegsel aabitsal oli peal kuke pilt ja selle tõttu nimetati seda Kukeaabitsaks. See aabits on meil siiani alles ja minu väikesele õele loetakse sealt lugusid ette.

***

Lapsed kandsid koolivormi. Ehted olid koolis keelatud, samuti kosmeetika ja keemilised lokid. 

Lapsed võisid hakata oktoobrilasteks ja pärast seda pioneerideks. Pioneer võis olla kuni 14-aastaseks saamiseni. Oktoobrilapsed ja pioneerid mängisid mänge, tegid matku, korraldasid klassiõhtuid ja viktoriine. Muidugi oli ka palju selliseid asju, mis lastele ei meeldinud, näiteks rivivõistlused ja punaste kaelarättide kandmine. 

Kuigi vanasti ei olnud arvuteid ja telerist polnud suurt midagi vaadata, ei olnud laste elu igav. Nad lugesid rohkem raamatuid ja neil oli palju rohkem hobisid, millega tegeleda. Vanal ajal polnud elu üldsegi nii hull, kui võiks arvata.

Siim Siimsoo, 5. klass 2008 

Kodu

Rait Austa, 9. klass 2007

Kodu – see on kõige kallim

kallim meile ta kui kuld.

Mõni kodu teistest hallim,

aga ikka armas sul.

Kodu – see toob sooja tunde,

annab kerguse su hinge,

vaikselt uinutab sind unne,

maandab viimasegi pinge.

15 aastat Tabivere vallas

Margus Krasnov

9. klass 2007

Ma elan Tabiveres juba 15 aastat. Olen terve oma elu siin veetnud ja minu arvates on siin palju muutunud. Mäletan seda kohta natuke juba sellest ajast, kui ma alles lasteaias käisin. Lasteaias oli siis rohkem rühmi ja lapsi kui praegu.

Mäletan veel eelmist kultuurimaja, mis oli vana ja kollast värvi. Nüüdseks on see maja maha põlenud ja sellepärast olime siin vahepeal hoopis ilma kultuurimajata. Õnneks võeti asi käsile ja hakati uut hoonet ehitama, mis nüüdseks on valmis ja kannab nime Tabivere Vaba Aja Keskus.

Meile on tulnud siia ka uued ettevõtted, kes on vanad ja lagunevad hooned uuesti üles ehitanud ning kasutusele võtnud. Osa maju muidugi laguneb veel, aga küll need ka kunagi korda tehakse.

Minu arvates on mu kodukant 15 aasta jooksul palju muutunud. 

Minu esimene tööaasta

Andres Katte, 5. klass 2008

Mina olen viienda klassi eesti keele õpik. Minu loojad on Kaja Sarapuu ja Avita kirjastus. Mu esimene kasutaja oli Andres Katte õppeaastal 2007/2008.

Andres on pärit Tabiverest. Ta pani mulle ilusa lõvide ja elevantidega paberi ümber nagu oma teistelegi raamatutele ja töövihikutele. Andres sodib neid pabereid, kuid hoiab ja pruugib meid, raamatuid, siiski hästi. Mu poolvenna, eesti keele vihiku kaane sodis ta seevastu nii ära, et terve vihik on musta värvi pastakaga koos.

Ma lähen pärast maikuud puhkusele, mis kestab terve suvevaheaja. Tulevikus tahaks ma saada kellegi hea hoole alla, kuid ma ei ole kindel, et järgmisel aastal on minu hoidja samasugune nagu Andres, kes paneb õpikutele paberid ümber ja proovib hoida mind ja teisi raamatuid hästi.

blog comments powered by Disqus