Töötukassa sai remondiga ruumi juurde

 

Töötukassa Jõgeva teenindus sai remondiga juurde umbes 90 ruutmeetrit pinda, nüüd on võimalik oma ruumides ka koolitusi korraldada ning kliente personaalselt nõustada.

Töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste sõnul on Jõgeval piisavalt suurt rendipinda üsna raske leida. Tegutsetakse Jõgeva Majandusühistule kuuluvates ruumides, ühistuga on sõlmitud pikaajaline rendileping.

Pärast aprilli algul lõppenud remonti on Jõgeval töötukassa käsutuses umbes 300 ruutmeetrit, kuhu lisaks teenindussaalile ja kööginurgakesele mahuvad veel koolitusklass ja klientide personaalseks nõustamiseks mõeldud ruum. 

Sisu ja välimus kooskõlas

Töötukassa juht Meelis Paavel ütles Jõgevamaa osakonna uute ruumide pidulikul avamisel teisipäeva hommikul, et töötukassa on oma sisulise tegevuse välimusega kooskõlla viinud. “Pakume oma teenuseid igal pool Eestis ühtsetel alustel, inimesi ei pea aitama poolsalaja ilmetutes ruumides,” lisas ta. “Jõgeva teenindus oli üks viimaseid, mis korda sai, remonti ootavad veel Põlva ja Rapla,” märkis ta.

Koostööpartneriteks peab asutus eelkõige ettevõtjaid ja omavalitsusi. Paavel tõi heaks näiteks pikaajaliste töötutega tegelemisel Kasepää valla, Jõgeva ja Põltsamaa linna. Ilma rahata kahjuks midagi teha ei saa, töötukassal on võimalik stabiilselt koostöösuhteid arendada.

Tihedalt on koostööd tehtud ka Põltsamaa Ametikooliga ning Luua Metsanduskooliga. Põltsamaa Ametikooli direktor Viive Kibena rõhutas omavahelisi häid suhteid, mis kestnud juba aastaid. “Teeme kõik, et inimestele uusi teadmisi ja oskusi anda.” Ametikooli direktori asetäitja Mart Vahesoo sõnul muutub kõik praegu väga kiiresti. “Varem aitas labidas, nüüd on vaja arvutit. Kõik meie ümber on muutunud ja inimene peab arenema koos sellega,” nentis ta. Selle tunnistuseks peab ta järgmisel sügisel tõenäoliselt Põltsamaal taas täiendõpet alustavat uut rühma. Tänavu lõpetab 11 noormeest aastase kursuse 22. juunil. 

Abivajajatele võimalikult lähedal

Maavanem Viktor Svjatõšev tõdes, et väga paljud inimesed ei puutu oma elus peaaegu üldse kokku politsei, kohtute, töötukassa, päästetöötajate ega ka meditsiinitöötajatega.

“Samas on hea teada, et kõik need olulised asutused on meie jaoks olemas juhul, kui meil on probleeme või muresid,” lisas ta.

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Riho Rahuoja ütles, et mida paremini Eesti Töötukassa töötab, seda vähem tööd tal on. “Töötukassa töös on kvaliteet märkimisväärselt suurenenud ja eriti just maakonnakeskustes saavad inimesed abi ja nõu,” kinnitas ta.

Rahuoja hinnangul on Eesti Töötukassa Jõgevamaa osakonna uutes ruumides mõeldud nii klientidele kui ka töötajatele. “Vastavalt kliendi probleemidele saab ka nõustamise asukohta valida. Mida vähem kliente, seda põhjalikumalt on võimalik nendega tegelda,” ütles ta.

Jõgeva linnapea Kalmer Lain tunnustas töötukassa strateegiat olla kliendile võimalikult lähedal. “Selline süsteem toimib ja kliendid saavad abi, loodetavasti võtavad nad ka need ruumid hästi vastu,” lisas Jõgeva linnapea.

Ka Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots rõhutas head koostööd töötukassaga ja on rahul, et see asutus oma Põltsamaa kontorit kinni ei pannud. “Töötukassa tugi linnale on hästi toiminud,” kinnitas linnapea.

Töötukassa ruumide remont algas möödunud aasta lõpus, tagasi koliti käesoleva aasta 9. aprillil,. Ruumid renoveeris Duko Ehitus.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus