15. märtsil alustas Jõgevamaalt teist korda tegevust Eesti Töötukassa mobiilne nõustamine ehk
Kõigis
Üsna vähesed
Jõgevamaal külastasime kahe nädala jooksul kokku kuut omavalitsust: Palamuse, Põltsamaa, Pala, Tabivere ja Torma valda ning Mustvee linna.
Kokku osales Jõgeva maakonnas
Vestlesime kohaletulnutega erinevatel teemadel, rääkisime tööturu olukorrast maakonnas ning mujal Eestis, tööle kandideerimisest, kandideerimisdokumentidest ja sellest, kuidas neid koostada. Andsime soovitusi selle kohta, kuidas käituda tööintervjuul. Inimesed jagasid oma muljeid tööle kandideerimistest, osalemistest tööintervjuudel, tagasiside saamisest tööandjatelt.
Tutvustasime ka Töötukassa pakutavaid teenuseid, toetusi. Mitmed olid huvitatud oma ettevõtte rajamisest ning iseendale tööandjaks hakkamisest. Peamised küsimused, mida teenuste kohta esitati, puudutasid just ettevõtluse alustamise toetust: mis valdkonnas, missugustel tingimustel on toetust võimalik taotleda, kes võivad taotleda ja kui suures summas on võimalik toetust saada.
Pala vallas viis karjäärinõustaja Ave Palm kohaletulnutega läbi eneseanalüüsiharjutuse, Palamuse vallas said osalejad teha isiksusetesti personaalse tagasisidega. Samuti jagas Ave mõtteid ja ideid, kuidas kasutada töölt eemaloleku aega enesetäiendamiseks, harimiseks.
Mustvees pidas väga huvitava ettekande teemal “Maksmata maksud jätavad jälje” Lõuna Maksu- ja tollikeskuse juhtivspetsialist Anu Kaste. Talle esitati palju küsimusi.
Tabiverre olime kaasa kutsunud ühe tööandja, kes rääkis, kuidas tema, 37-aastane keskharidusega kolme lapse ema, tööta jäi. Kuna sobivad tööpakkumised puudusid, alustas ta ettevõtlusega just vastava toetuse abiga. Tänaseks on ta oma ettevõtte kõrvalt omandanud kõrghariduse ja nõutab juba magistrikraadi.
Kevadel külastatakse kokku kümmet maakonda: Jõgeva-, Põlva-, Valga-, Võru-, Tartu-, Saare-, Pärnu-, Lääne-, Hiiu- ja Järvamaad. Kevadine
iii
LIINA VÕSASTE, Töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja