Tootsi Kivil võistles Eesti sangpommispordi paremik

Oskar Lutsu „Suves” käskis Toots Kiirel põllumeheeksami kondiprooviks kive veeretada. See seik ajendab Palamusel elavat spordimeest Ülo Kuuske korraldama sangpommispordivõistlust Tootsi Kivi. Tänavused, järjekorras kuueteistkümnendad võistlused toimusid möödunud laupäeval Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumis.

Jõgeva valla lahtistele võistlustele Tootsi Kivi kogunesid erinevate põlvkondade sportlased.

„Mina olen sel võistlusel osalenud vist kümme korda. Konkurente mul polnud, aga endal on füüsiline vorm pidevalt hea, sest olen maatööd teinud. Töötasin aastakümneid loomakasvatuses. Praegu annab energiat ja võimalust liikuda lapselastega tegelemine,” ütles Malle Tiko Pärnumaalt Audrust. Ta saavutas esikoha naiste arvestuses 65 +.

„Olen sangpommisporti harrastanud kuus aastat. Kutsuti selle alaga tegelema ja nii see huvi tekkis,” lausus Pille Kuusik, kes tuli samuti Pärnumaalt.

1945. aastal sündinud meestest oli parim selle vanuseklassi ainus võistleja Heino Põldoja, kes oli ka võistluste sekretär. „Ma ei mäletagi, palju olen Tootsi Kivil võistelnud. Tulemuse, mille saavutasin kahe pommi pikitõukamises, on mul sel spordialal kõikide aegade teine,” lausus sportlikult nooruslik vanameister.

Võistlustulle asus ka mitmekordne veteranide maailmameister Ülo Kuusk ise. „Enne teen veel kerge trenni. Mul oli õlatrauma, millest pole veel taastunud,” ütles ta.

Jõgevamaa sportlane Rene Poll märkis, et ta pole ammu sel alal võistelnud, kuid tuli end proovile panema. „Viimati tegelesin sangpommispordiga 10-12 aastat tagasi. Konkurents on mul kaalukategoorias 78 kilogrammi täiesti olemas. Vastaseid oli minu klassis kolm,” lausus ta.

„Sangpommisport on hea vastupidavuse ala, mis mõjub ka hästi tervisele, kui ise üle ei pinguta.”

Ainar Aruväli Kasepäält tundis heameelt, et ületas oma eelmise rekordi ja ka Eesti rekordi. „Valmistun praegu MM-võistlusteks,” lausus Aruväli , kes tuli võitjaks aastakäigus (1959-1979, kehakaaluga üle 95 kilogrammi).

Oma aastakäigus ja vanuses sai Jõgevamaa sportlastest esikoha ka Andres Metjer Laiuselt. Lätist oli võistlema tulnud 68 kilogrammi kaaluv Sergejs Arbuzovs, kes sündinud 1963 aastal. „Olen nende võistlustel Tootsi Kivil varemgi osalenud. Hakkasin siin käima hea tuttava Ülo Kuuse kutsel. See on igati väärikas ja põnev võistlus,“ kinnitas ta.

Et Sergejs Arbuzovs võistles Palamuse spordiklubi egiidi all, pälvis ta eriauhinna kui parim võistleja Palamuselt.

blog comments powered by Disqus