Tööstustoodang langes augustis aastaga 28 protsenti

Tööstusettevõtete toodang oli 2009. aasta augustis 28 protsenti väiksem kui eelmise aasta augustis, teatas Statistikaamet. Alates veebruarist on tööstustoodangu langus võrreldes eelmise aasta sama kuuga püsinud stabiilselt 30 protsendi piires.

Töötleva tööstuse olukord ei muutunud augusti jooksul oluliselt — toodang vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes 29 protsenti. Langust põhjustas eelkõige ebapiisav nõudlus nii sise- kui ka välisturul.

Languses olid kõik töötleva tööstuse harud peale joogi- ja ravimite tootmise. Kõige väiksem (kolm protsenti) oli langus toiduainete tootmises, kus toodangu vähenemist pidurdas toiduainete hinnalangus. Aasta algusest alates on märkimisväärselt vähenenud piima, jahu ja õli tootjahinnad. Viina- ja õlletoodang suurenes eelmise aasta augustiga võrreldes, ent selle põhjus oli eelkõige eelmise aasta juulis jõustunud alkohoolsete jookide aktsiisimaksu tõusust tingitud madal võrdlusbaas.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel vähenes augustis tööstustoodang võrreldes juuliga nii töötlevas tööstuses kui ka tööstuses kokku üks protsent.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus