Töörõõm saatis neli meest Prantsusmaale tööle

Viieteistkümnendat sünnipäeva tähistav osaühing Töörõõm saatis neli meest ja kaks veokit Prantsusmaale tormikahjusid likvideerima. Mehed on seal kolmandat kuud ja loodetavasti jätkub tööd veel sama pikaks ajaks.  

“Oleme töötanud ka Saksamaal ja Rootsis,” ütles ettevõtte tegevjuht Kalju Meeru, kelle sõnul ei lähe praegu paberipuu üldse kaubaks,  ostetakse ainult palki. “Kuidas sa nii metsa lõikad, et võtad ainult palgi välja,” tõdes firmajuht. Ka küttepuid ostetakse praegu vähem, sest korralik peremees on need juba varunud.

Tööd on jätkunud, sest firma osutab RMKle kompleksteenust ehk lõikab metsa ja veab ka välja. Kas riigimetsas ka tuleval aastal tööd saab, Meeru öelda ei osanud, sest tulevad uued pakkumised ja uued lepingud.

Töötajaid on ettevõttes 32, Saare ja teiste ümberkaudsete valdade jaoks on tegemist olulise tööandjaga. Seni pole tegevjuhi kinnitusel vaja olnud sundpuhkusi rakendada ega kedagi koondada.

„Katsume masuga võidelda, äkki hakkavad ajad varsti ka paremaks muutuma. Metsamehe elu on praegu väga raske, aga kuidagi peab ellu jääma,” tunnistas Meeru.

Tema sõnul on kolmel veokil veel ka Eestis tööd, nii et tuleb olla optimist.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus