Tööohutuseeskirjade eiramise eest trahvis tööinspektsioon ASi Scandi Floor 10 000 krooniga

“Olen rääkinud tootmisjuhi Sven Kooliga. Firmas on toimunud juba kolm tööõnnetust. 23. mail jäi ühel mehel vasaku käe teine sõrm rullide vahele. 28. juunil sai teisel töötajal pea muljuda, tagajärjeks oli rebimishaav peas. 9. juulil puhastas kolmas mees pahtlilabidaga töötavaid liimimisrulle, tema küünarnukk nihkus töötavale transportöörilindile ja see vedas mehe käe küünarnukini liimimisrulli vahele,? rääkis Jõgevamaa Tööinspektsiooni juhataja Tiit Gorinov.

“Mina olen neid otsinud, mitte nemad mind,” märkis ta. “Et nad minuga ikkagi ühendust ei võtnud, siis läksin 12. augustil aktsiaseltsi Scandi Floor ning nägin, et see ohtlik ja kaitseteta liimimispress, kus oli toimunud juba kaks tööõnnetust, töötab endiselt. Tegin ettekirjutuse ja peatasin masinaga töötamise. Samas hoiatasin ettevõtte juhte, et tulen ettekirjutuse täitmist ootamatult kontrollima. Samal päeval kell 21.35 tegingi seda ja nägin, et masinat ei ole seisma pandud. Kolmandat korda käisin ettevõttes kell 01.30,” rääkis Tiit Gorinov.

“Et nad ei allunud minu korraldusele, tegin aktsiaseltsile Scandi Floor kiirmenetluse korras 10 000 krooni trahvi. Ettevõte ei kasutanud edasikaebamise võimalust ja maksis trahvi 27. augustil ära.”

Tootmisjuht Sven Kool kirjutas tööinspektsioonile antud selgituses, et tööinspektsioon keelustas töö ohtlike liimimisrullikutega 12. augustil kell 14.20.

Seoses samale päevale kokku lepitud müra- ja valgusfooni mõõdistamisega jätkas tehas tööd. Töö jätkus ka pärast mõõdistamist. Teist korda keelas tööinspektsioon masinal töötamise kell 21.35.

Tiit Gorinovi kinnitusel on ettevõttel tööinspektsioonis vajalikud dokumendid lõplikult vormistamata. Peale ASi Scandi Floor on tööinspektsioonil tulnud tegelda ka OÜga Kuremaa Metec.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus