Toidukogumiskampaania tõi jõulurõõmu sadadele Jõgevamaa peredele

Eesti Toidupanga jõulukuise toidukogumisaktsiooni käigus koguti toimetulekuraskustes perede abistamiseks 63 608 ühikut toidukaupa. 12. ja 13. detsembril toimunud aktsioonis osalesid taas aktiivselt ka jõgevamaalased: Jõgeval, Põltsamaal ja Mustvees annetati kokku 3386 ühikut toidukaupa.

“Kogumiskampaania käigus kogutust komplekteerisime umbes 260 pakki,” lausus Jõgeva Toidupanga üks eestvedajaid Rein Kaste. “Lisaks tulid meile appi ka Tallinna ja Tartu toidupangad, neilt saadud sadat pakki täiendasime omalt poolt hommikusöögihelveste ja makaronidega. Toidupangast jõudis igasse Jõgevamaa omavalitsusse jõulude eel 20 kuni 25 toidupakki.”

Sarnaselt oktoobrikuus toimunud eelmise toidukogumisaktsiooniga, tehti ka nüüd Jõgevamaal kõige rohkem annetusi Põltsamaa Selveris, kus kahe päeva jooksul pandi toidupanga ostukorvidesse 1808 ühikut mitmesuguseid toidukaupu. Jõgeva Konsumist lisandus 1315 ning Mustvee Konsumist 263 ühikut. Kui ülejäänud kampaanias osalenud kauplused kogusid annetusi kahel päeval, siis Mustvees toimus aktsioon ühel päeval ning ainult viie tunni jooksul.

Jõulude lähenemist oli märgata ka annetatud kaubagruppe vaadates. Kui tavapäraselt annetatakse enim mitmesuguseid makarone, siis sel korral jõudis nii Jõgevamaal kui ka kogu riigis abivajajateni kõige enam maiustusi. Jõgevamaal kuulus sellesse kategooriasse 772 ning kogu Eestis 16 125 toodet.

Kevadel loodud Jõgeva Toidupank osales kolmes aktsioonis, kokku annetati siinmail 6692 ühikut.

Toidupank tänab südamest kõiki, kes ei pidanud paljuks toidukogumispäevadel kaupa annetada. Jõgeva toidupanga tänusõnad pälvisid kõik koostööpartnerid, kampaanias osalenud kauplused ja vabatahtlikud abilised – AS Põltsamaa Felix, Valio Eesti AS, Tartu ja Tallinna toidupank, Jõgeva kaubahalli Konsum, Mustvee Konsum, Põltsamaa Selver, toidukartuleid annetanud lahke Vaimastvere talunik, OÜ Jõgeva Apteegid, Jõgevamaa gümnaasiumi tüdrukud ja poisid, Jõgeva naiste tugikeskus, Merle, Viivi, Siret, Kamari Haridusselts, lasteaed „Mari”, Põltsamaa ametikool, Jõgeva vallavalitsus ja kõik vabatahtlikud ning MTÜ Vooremaa TUGI liikmed koos peredega.

Järgmised Eesti Toidupanga toidukogumispäevad toimuvad tuleva aasta kevadel. Kõik, kes soovivad Toidupanga tööd püsivalt toetada, saavad seda teha annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades Toidupanga annetustelefonidele 900 9005 (annetad 2 eurot) või 900 9010 (annetad 8 eurot).

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus