Tervislik Jõgeva lõpetas tänavuse tervisepäevade sarja

Pühapäeval 15. novembril lõpetas tervislike linnade hulka kuuluv Jõgeva oma tänavuse tervisepäevade sarja sportliku perepäevaga. Spordihoones Virtus oli osalejaid üle 100,  viidi läbi ühistreening, kuulati loenguid ja jagati auhindu.

Tervisespordil on Jõgeval tugevad traditsioonid ja Jõgeva linna terviseedenduse komisjon korraldas juba kolmandat aastat järjest kaheksast üritusest koosneva tervisepäevade sarja. Komisjoni esimees Kalmer Lain kinnitas, et tänavu osales Jõgeva tervisepäevadel 190 inimest, neist 26 võttis osa kõikidest tervisepäevadest ja kokku oli registreeritud külastuskordi ligi 500. Hea näitaja on seegi, et tervisesport on ka meeste hulgas aina populaarsemaks muutumas ja tänavu võttis tervisepäevadest osa  rohkem mehi kui eelmistel aastatel.

Tänavune tervisepäevade avaüritus oli südamenädal.  Hooaeg algas aprillis Jõgeva linna staadionil ja lõppes 15. novembril Spordikeskuses Virtus.

Juba enne sportliku perepäeva avamist sai Virtuses kuulata toitumisspetsialist Mai Maseri loengut “Toidukauba märgistus tervislike valikute abistajana“. Perearst Maie Männiku abiga mõõdeti vererõhku, kolesteroolitaset ja veresuhkrut.

Kõikide tervisepäevade põhitegevus oli kerge võimlemine, lihtsamad venitusharjutused, kepikõnd, jooksmine, rattasõit ning liikumismängud ja võistlused lastele. Iga tervisepäev lõppes alati  tervisliku joogi ja puu- või aedviljaampsuga.

Peaauhinna — klassikalise tervisepaketi kahele kaheks päevaks Pühajärve spaas — loosimisel naeratas õnn Aime Laurimäele. Lisaks loositi välja mitmeid meeneid ka nendele, kellel ei õnnestunud kõigil kaheksal üritustel osaleda.

Ühisvõimlemist juhendas fitness-treener Ivika Värton, näidistreeningut jõusaalis aga Peep Päll. Teisi sportlikke tegevusi juhendas Aimur Säärits.  

Lisaks Jõgeva linnavalitsusele toetasid üritust ka Pühajärve spaahotell, Jõgeva maavalitsus, Tervise Arengu Instituut, EhitusGamma ja raskejõustikuklubi Ramm, kelle 20. sünnipäeva sama üritusega tähistati.

Jõgeva terviseedenduse komisjonis tegutsesid sel aastal Helle Kajaste, Kaire Sakjas, Maie Männik, Hanno Koll ja Jaan Vahtla, neid abistasid Maie Puusepp, Aimur ja Ave Säärits, Piret Koll, jpt. Komisjoni esimehe Kalmer Laini sõnul on komisjonil soov jätkuvalt tervislikke eluviise propageerida ja selleks korraldatakse samasugune üritustesari ka järgmisel, 2010. aastal, kuhu kõik Jõgeva elanikud oodatud on.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus