Tervisepäeval selgitati välja osavamad isad

Möödunud pühapäeval peeti Jõgeva spordihallis Virtus kaheksandat ja ühtlasi ka selle aasta viimast linna tervisepäeva, mis kulmineerus perede ja isade omavahelise mõõduvõtmisega.

Sportlik perepäev algas suure ühisvõimlemisega, kus kõik ihuliikmed korralikult soojaks aeti. Edasi jagunesid tervisepäevalised mitmesse gruppi. Aktiivsed naised liitusid aeroobikarühmaga, tehes Inga Neissaare juhendamisel kaasa korraliku võimlemistreeningu. Meesterahvad said läbida näidistreeningu jõusaalis, kus asjatundjad huvilisi juhendasid. Nendel, kes tahavad jõusaali treenima minna ja pole sellega varem tegelenud, on oht alguses trennikoormust ja treeningaega valesti hinnata. Eksimuste vältimiseks demonstreeriti meestele ja poistele, milline peaks välja nägema üks korralik jõusaalitreening.

Tervislikust toitumisest huvitujad said kuulata TTÜ Toiduainete Instituudi direktori Raivo Voki selleteemalist loengut. Vokk on uurinud põhjalikult astelpaju ja mitmete dieetide toimet. Fuajees mõõtis perearst Maie Männik soovijate vererõhku ja veresuhkrutaset. Dr Männiku sõnul on inimesed oma tervisest väga huvitatud ning perepäeval osalejate tervis oli suhteliselt heas korras.

“Eks haiged inimesed  tervisepäevale ei tulegi,” sõnas Männik, tõdedes, et eestlase põhiline tervisehäda on kõrge kolesteroolitase ja ülekaalulisus.

Kolm esimest või kolmandat kohta

Pärast loenguid ja treeninguid kogunesid perepäevalised suurde saali, kus toimusid mitmed võistlused nii noortele kui ka vanadele. Jalgpalli täpsuslöökides oli meeste arvestuses parim Simmo Säärits, jättes teisele kohale Martin Roosi ja kolmandaks Siim Tolmuski. Naiste ja tütarlaste arvestuses oli jalgpallivõistlusel osavaim Kristiin Kesamaa, kellele järgnesid Kätri-Avelin Säärits ning Janika Oleinikova.

Korvpalli ühe minuti visetes said kolm parimat meest täpselt samad tulemused. Seega läks esikoht jagamisele Tanel Trossi, Simmo Sääritsa ja Koit Kesamaa vahel. Naistest oli sel alal parim Erika Dubinin, paremuselt teine oli Anzhelika Põldes ning kolmanda koha saavutas Kristiin Kesamaa.

Aktiivsed pered ja isad

Kõige rohkem osavõtjaid oli loomulikult perede teatevõistlustel. Täpsusviske teatevõistlusel pidid pered kiiruse peale korvi saama kuus erinevat palli. Selles võistluses osutus kiireimaks perekond Säärits. Täpsusvõistluse teine koht kuulus perekond Roosile ning auväärse kolmanda koha saavutas perekond Suimets. Kombineeritud teatevõistluse võitsid samuti Sääritsad, jättes teiseks jällegi perekond Roosi. Kolmanda koha pälvis selles võistluses Jegorovite pere.

Pärast perede mõõduvõttu astusid võistlustulle isad. Üheksa vaprat pereisa pidid omavahel võistlema teatevõistluses, kus tuli läbida slaalom korvpalliga, visata pall korvi, meisterdada paberlennuk, lennutada see võistluse alguspunkti ning läbida slaalom jalgpalliga triblades. Pingelise võistluse võitis Martin Toht, jättes teisele kohale Tõnu Kiipuse. Kiiruselt ja osavuselt kolmas isa oli sel korral Koit Kesamaa.

Päeva lõpus loositi kõigil kaheksal Jõgeva linna tervisepäeval osalenute vahel välja Pühajärve spaa perepakett, mille õnnelikuks võitjaks osutus Viive Maasalu. Ülejäänud said väikese meene. Auhindu loositi välja ka osalejate vahel, kes olid puudunud vaid ühelt või kahelt tervisepäevalt. Kokku osales tervisepäevadel 160 inimest, kellele oodatakse järgmisel aastal olulist lisa.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus