Tervisefoorumil tehti ettepanek muuta üks koolipäev tervisedendamise päevaks

Tabivere lasteaiast ja hooldekodust koosneva sotsiaalkeskuse juhataja Aune Sepp märkis, et mitmete tervisehäirete vältimiseks vajaksid kooliõpilased rohkem liikumist. ?Oleks mõistlik, kui ühe päeva nädalas saaksid kooliõpilased matkata või viibida terve päeva õues. Õppimist ei tohiks sellised ettevõtmised takistada, sest mitmeid teadmisi saab ju omandada ka vabas õhus. Näiteks sobib matk hästi keelte õppimiseks või luuletuste lugemiseks. Samuti on väljas võimalus joonistada, teha käsitööd,? rääkis Aune Sepp.

Mitmed tervisefoorumil osalejad märkisid, et Jõgevamaal peaks töötama vähemalt kolm palgalist terviseedendajat, kellele tuleks töötasu maksta riiklikest vahenditest.

Jõgeva haigla juhataja Peep Põdder ütles, et tervishoiusüsteemi muudatuste tagajärjel on Jõgevamaa saanud maakonnaks, kus praegu ei tööta ühtegi pediaatrit. Selline olukord raskendab laste ravimist.

Doktor Põdder lisas, et ka täiskasvanud inimesed peaksid oma tervisesse hoolikamalt suhtuma. ?Kultuurikeskuses toimunud tervisepäeval mõõtsin ise vererõhku, paljudel inimestel oli see liiga kõrge,? nentis uus peaarst.

Tervisefoorumit Hea Tervis juhtis Ühiskondliku Kokkuleppe Sihtasutuse juhatuse esimees Andra Veidemann, kes ütles, et foorum tõestas, et Jõgevamaal on mitmeid inimesi, keda tänane tervishoiu olukord muretsema paneb. ?Kuulsin mitmeid ettepanekuid ja visioone. Jõgevamaal kuuldust teeme ka kokkuvõtte, mille avaldame Ühiskondliku Kokkuleppe Sihtasutuse koduleheküljel. Teemakohaseid tervisefoorumeid korraldame ka teistes maakondades. Foorumite tulemusena valmib sügiseks lõppdokument.?

Foorumil esines ka tuntud arst Peeter Mardna. Ürituse Jõgeva maavalitsuse poolseks eestvedajaks oli sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiu peaspetsialist Eha Anslan.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus