Terviseameti kolmapäevased COVID-19 uudised

Eile suri Põhja-Eesti regionaalhaiglas Covid-19 positiivse proovi andnud 81-aastane naine.

Ajavahemikul 31.märts kell 7 kuni 1. aprill kell 7 laekus Eestis 1952 koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust, millest kaks protsenti ehk 34 analüüsi osutusid positiivseteks. Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Saaremaal (22), Harjumaal (13), Ida-Virumaal (4), Lääne-Virumaal (3), kahe positiivse puhul oli tegemist kinnitamata isikukoodiga isikutega.

Eestis on kokku tehtud 14 353 testi, nendest 779 ehk 5% on olnud positiivsed. Enim nakatunuid on analüüside tulemuste kohaselt vanusegrupis 50-54 eluaastat (11%) ning vanusegruppides 45-49 eluaastat (10%) ja 55-59 eluaastat (10%). Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu Ülikooli kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla, Pärnu haigla ja Ida-Tallinna keskhaigla laborites.

Täna hommikuse, 1. aprill seisuga, vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 95 patsienti, 15 inimest on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 33 inimest ning surnud 5.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK.
Statistika kogumisest
Laborite testide andmed laekuvad tervise infosüsteemi (TIS-i) erinevatest allikatest – nii laboritest otse, kui ka haiglatest, selle tulemusena edastati mõnel juhul samu andmeid mitmest kohast ja TIS-i jõudsid mõned andmed mitmekordselt. See tingis vea statistilistes arvutustes.
Andmete puhastamine ja järelkontroll on nüüdseks tehtud ning parandused on sisse viidud kogu andmete kogumise perioodi ulatuses. Sellest tulenevalt ka maakondliku ja vanusgrupi vaates erisused võrreldes eilsega

blog comments powered by Disqus