Terviseamet hoiatab pettuse eest

Terviseamet hoiatab, et ameti nimel tehakse telefoni teel libapakkumisi, mille sisuks on tasuline sõeluuring. Terviseamet ei müü kunagi midagi telefoni teel ja soovitab jätta sellised kõned tähelepanuta.


Terviseametini jõudis info murelikult inimeselt, kes sai kõne, milles esitleti end terviseametina ja pakuti 37 eurot maksvat sõeluuringu testi, mis saadetakse soovijale koju. Tegemist on pettusega, millega terviseamet seotud ei ole. „Terviseamet ei tee kunagi telefoni teel ühtegi pakkumist ja seega tasub vastavasisulisi kõnesid ignoreerida,“ selgitas terviseameti põhja regiooni nõunik Mihkel Näks.
Närviline aeg on väga soodne petturitele, kes kasutavad ära inimeste muret nii enda kui ka lähedaste tervise pärast. Seega tasub igasugustesse pakkumistesse suhtuda kriitiliselt.
Ühtlasi tuletame meelde, et praegu ei ole olemas ühegi usaldusväärset kodust testi COVID-19 tuvastamiseks. Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus terviseameti, Tartu ülikooli kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla, Ida-Tallinna keskhaigla, Pärnu haigla ja Kuressaare haigla laborites.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus