Tervis on meie kõige kallim vara

Tervis on meie kõige kallim vara ning seetõttu teeb mind murelikuks peatselt algav meditsiinitöötajate streik. Saan aru tervishoiutöötajate murest, kuigi tunnistan ausalt , et mitte kogu murest. Samas, minul kui linnapeal, on tõsine mure oma kaaslinlaste pärast, kelle ravivõimalused vähenevad oluliselt streigi ajal ning mida pikemaks kujuneb streik, seda murettekitavamaks  olukord muutub.
Jõgeva Linnavalitsus on toetanud SA-st Jõgeva Haiglat uue aparatuuri muretsemisel, hooldusosakonna rajamisel ning kavatseb seda ka edaspidi teha. Aastaid oleme toetanud linnakassast  ka meie perearste. Kõike seda oleme   ikka teinud heast tahtest ja kaasinimeste tervisest hoolides. 
Palun Teiepoolset selgitust, kas SA Jõgeva Haigla ja perearstid ühinevad streigiga ja kui ühinevad, siis  kuidas tagatakse  tõsises hädas olijate teenindamist.  Kuidas on korraldatud vältimatu raviteenuse osutamine? Kuidas saavad kvalifitseeritud abi imikud, väikelapsed, vanurid, kes ei oska või ei ole võimelised oma hädasid kurtma.  Pean ebaõigeks käitumist, et mind  kui linnapead, pole senini informeeritud, kuidas käituvad meditsiinitöötajad Jõgeval. Meedia pole see koht, kust professionaalseks tegutsemiseks teavet hankida. Tekkinud olukord    läheneb kriisituatsioonile ja keeruline on võtta linnapoolseid meetmeid  selle kriisi pehmendamiseks, omamata põhjalikku eelinformatsiooni.
Ka meie kliimatingimused on praegu erakorralised. Mis saab siis, kui meie regiooni tabab torm ning sadu või tuhandeid majapidamisi jääb ilma elektrita, murduvad puud, katkeb veevarustus ,sideühendus jne. Keeruline on motiveerida  töömehi sellises olukorras minema ohtlikele töödele, kui nad teavad, et õnnetuse toimudes võivad nad tõenäoliselt jääda ilma kiirest ja pädevast arstiabist.
Vajan selgitusi, et osata teha õigeid otsuseid  ka ekstreemtingimustes ning tagada linlastele maksimaalne turvalisus.
Seetõttu ootan vastust ja selgitusi nii SA Jõgeva Haigla juhilt kui ka Jõgeva linna elanikke teenindavatelt perearstidelt.
 
 
Viktor Svjatõ?ev
Jõgeva linnapea

 

blog comments powered by Disqus