Teraviljade aretuskeskus sai nurgakivi

Eile pandi pidulikult Jõgeva alevikus nurgakivi Eesti Taimekasvatuse Instituudi teraviljade aretuskeskuse uuele hoonele.


„Täna on pidu, aga väike. Pärispidu tuleb siis, kui maja on valmis,“ muheles ETKI direktor Mati Koppel. Taimekasvatuse Instituut parandab sellega kõvasti oma töötajate töötingimusi, samuti jääb ära seemnete vedamine ühest majast teise selleks, et neid kas kuivatada või uurida. Kõike saab teha peagi valmivas hoones.

Viimati sai Taimekasvatuse Instituut uue maja 1984. aastal, 35 aastat tagasi. Selle maja kõrvale, endise katlamaja asemele uus aretuskeskus kerkib. „Oligi viimane aeg ehitama hakata,“ ütles oma sõnavõtus maaeluminister Tarmo Tamm. „Usun, et nelja aasta pärast on valmis teisedki ETKI vajadusteks kavandatud uued hooned Jõgeva alevikus,“ lisas ta hiljem Vooremaale.

„On olnud mõningaid väikseid tehnilisi asju, mida on tulnud muuta. Seda on tehtud koos tellija, Riigi Kinnisvara AS-iga, ehitaja ja projekteerijate nõusolekul. Põhimõtted on paika jäänud, mõned tehnilised detailid on muutunud,“ ütles Mati Koppel.

„Natuke on muudetud trasside asukohti, arvestades tekkinud plaanidega rajada sinnakanti veel uusi hooneid. Õigupoolest hakkasime vaatama selle krundi poole ja tõsisemalt plaane tegema 2005. aastal. Enamus uue maja sisseseadest saab olema uus, kaasa võetakse vanadest hoonetest üksnes kõige uuem tehnika,“ rääkis ta.

Kõneldes ehitaja esindaja, AS Ehitustrust juhatuse esimehe Kaido Somelariga, oli ka tema väga rahul ehituse ümber kogunenud meeskonnaga. „Ma ei väida, et see on lihtne ehitus, kõik ehitused vajavad tööd ja tähelepanu, aga hea koostöö puhul on kõik lahendatav. Muidugi, varem pole ma pidanud korstna ümber uut maja ehitama,“ oli ta veendunud, et iga töö juures on midagi enneolematut.

Maja on projekteerinud arhitektuuribüroo BOA

Ehitisealune pind        1 298,5 m²

Maapealsete korruste arv       1

Suletud netopind        1 118,7 m²

Köetav pind    808 m²

Maht   7 252 m³

Üldkasutatav pind      176 m²

 

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus