Tennisepäev tõi Virtusesse ligi viiskümmend huvilist

Lisaks Jõgeva tenniseklubi Artemis liikmetele, oli laupäeval Virtuses kohal ka Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint, kes tõestas, et pealtnäha keerulises ja tehnilises mängus peitub oma võlu. See on hea koordinatsioonitreening väikelastele ja mõnus meelelahutus täiskasvanutele.

 

Tennist peetakse tihtipeale rikaste ja ilusate inimeste mänguks, kus turniiridel võisteldakse suurte summade peale ja lihtrahva hammas selle spordiala peale justkui ei hakkakski. Tenniseliidu peasekretär Allar Hint kinnitas, et kuigi populaarsuse koha pealt ei saa tennis loomulikult jalgpallile ja korvpallile vastu, võib seda mängida igaüks.

“Eks igal profitasemel spordialal on mängus suured rahad, kuid kindlasti ei saa väita, et tennis on pelgalt rikkurite pärusmaa.” Loomulikult nõuab trennis käimine teatavaid kulutusi, väljakute kasutamine ja varustus maksab, kuid igaüks saab valida enda jaoks rahaliselt sobivama reketi ning näiteks Jõgeval tuleb tenniseväljaku eest maksta tunnis vaid kolm eurot, mis on siinse tenniseklubi treeneri Hillar Sibula sõnutsi piisavalt tagasihoidlik summa. “See on jäätiseraha,” nentis mees.

Jõgeva tenniseklubi Artemis treener Hillar Sibul rääkis, et tennis on hea spordiala ka lapse koordinatsiooni arendamiseks. Seda kinnitavad ka tennisetrennis käivate laste vanemad, kelle sõnutsi on nende laste liikumine ja täpsus juba paari kuu kestel väldanud treeningute käigus oluliselt paranenud. Hillar Sibul lisas, et trenni võib tuua juba nelja-aastase spordihuvilise. Samas jõudis treener enda sõnul ise tennise juurde üsna hilja, olles enne proovinud kergejõustikku ja võrkpalli. “Praegu olen seitsekümmend aastat vana ja ei tunne, et liikumine oleks raskendatud,” kinnitas ta.  

Eesti on tennises maailmakaardil arvestatav riik

Virtuses peetud tennisepäeva kohta jagus liidu peasekretäril ainult kiidusõnu. “Näete ise, saal on rahvast täis,” viipas Hint  saali poole, kus minitenniseväljakutel sagis üle neljakümne inimese. Niisugust promoüritust pole tenniseliit varem läbi viinud. Varem on korraldatud tennisekuid, kus iga tenniseklubi kuu aja vältel koolinoori tasuta treeningutele kutsus.

Hindi sõnul harrastab Eestis tennist ligi kümme tuhat inimest, mis on meie rahvaarvu silmas pidades üsna korralik tulemus. Eriti hea näitaja on tema meelest asjaolu, et meilt on välja kasvanud maailma kümne parema sekka kuuluv naisjuunior Anett Kontaveit, tipp-kahekümne sekka jõudnud Kaia Kanepi ja esisajas mängiv Jürgen Zopp.

Mis puutub järelkasvu, siis selles osas oli Hint optimistlik. “Eks nii andekaid, nagu on Kanepi, Kontaveit ja Zopp, sünnib Eestimaale harva, kuid pühendumise ja tugeva treeningkavaga võivad paljud nii kaugele jõuda,” kinnitas ta ning mainis, et noortest saab ühe käe sõrmedel  üles lugeda need, kellest võivad tulevikus saada väga kõrgel tasemel mängijad. 

Omal käel õppinud linnapea on ebamugav vastane

Tennisepäeval käis kätt proovimas ka Jõgeva linnapea Kalmer Lain, kes hakkas selle alaga tegelema iseseisvalt noore mehena, sest tema maja kõrval asus tenniseväljak.

“Suviti mängiti seal tennist ja talviti oli plats kasutusel hokiväljakuna,” rääkis Lain, kelle meelisspordialad on just jäähoki ja tennis. Treeneri käe all pole ta iialgi õppinud. “Mulle on öeldud, et olen ebamugav vastane ning minuga mängides tuleb vastasel kaua harjuda,” rääkis Lain, kes on tulnud tennises isegi Jõgeva maakonna meistriks.

Kalmer Lain oli vigastuse tõttu tennisest eemal lausa kolm kuud. Ta mängis laupäeval küll vaid miniväljakul ja pehme treeningpalliga, kuid sai tunnetuse pärast mõningast pallivahetust siiski uuesti kätte.

“Vigastasin kolm kuud tagasi autol ratast vahetades põlvemeniskit ja vahetult pärast seda osalesin ka rulluisumaratonil,” rääkis Lain, kes pärast sellist vigastust ja ka koormust pidi väljakult pikalt eemal olema.

Kuigi tennisepäeva eesmärk oli meelitada noori trenni tulema, olid kohalviibinutest peaaegu kõik juba tennistrennis käijad. “Eks need noored, kes tennisega tegeleda tahavad, on juba meieni jõudnud ning Jõgeva linnast väga palju juurdetulijaid loota ei saagi,” rääkis treener Hillar Sibul. Samas ei välistanud ta võimalust, et mõni juba trennis käiv laps kutsub oma sõbra või sõbranna kaasa. Veel loodab Sibul, et tennisega hakataks rohkem tegelema ka maakonna teistes paikades.

“Mulle teadaolevalt käivad tennisetreeningud ka Põltsamaal ja üks abielupaar viib tennisetrenne läbi ka Tormas,” rääkis Hillar Sibul.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus