Teivashüppevõistlusel särasid Maarja Pärs ja Ivar Saar

Iga-aastasel teivashüppevõistlusel Laiuse Toigas oli pisuke juubel – võistlus toimus juba viiendat korda. Ehkki koolides ringi hiilivad viirused olid võistlejaterivi tublisti harvendanud, oli sellel julgust, osavust ja kiirust nõudval alal jõudu proovimas 22 noort kergejõustiklast.

Tihe ja kõrgetasemeline oli võistlus noormeeste A-klassis (s 1988-89), kus viis võistlejat ületasid 3 meetrit ja enam. Võitis Ivar Saar (Laiuse PK) 3.80-ga, talle järgnesid Mihkel Saks (Põltsamaa ÜG) 3.70-ga, Ivo Ilm 3.50-ga ja Indrek Masing 3.30-ga (mõlemad Laiuse PK). Meesjuunioridest piirdus Cris Aare seekord 3.70-ga, mis jääb tema isiklikule rekordile alla täpselt poole meetriga.

Poiste D-klassis tuli võitjaks Kristjan Rosenberg tulemusega 2.20 ja C-klassis Jarmo Kull (mõlemad Tabivere G) 2.80-ga. Poiste B-klassis piisas Priit Lillel (Laiuse PK) esikohale tulekuks tagajärjest 2.80.

Haigused ja vigastused olid kõige enam kahandanud just tütarlaste ridu, ometi ei jäänud head tulemused sündimata. B-klassis kordas Maarja Pärs (Laiuse PK) enda nimel olevat maakonna 14-16aastaste rekordit 2.80, A-klassis ületas Kristi Kõivik (Palamuse G) 2.60 ja C-klassis Kadi Lille (Laiuse PK) 2.30.

Samas selgitati ka maakondliku TV 10 Olümpiastardi teivashüppe parimad, poiste nooremas rühmas (s1993 ja hiljem) oli parim Hugo Manguse (Jõgeva G) 2.40-ga ja poiste vanemas rühmas (s1991-92) Jarmo Kull (Tabivere G) 2.80-ga.

Kui veel mõne aasta eest oli meie maakonnas võimalik teivast hüpata vaid Laiusel (kus ka Palamuse sportlased harjutamas käisid), siis nüüd on võimalik seda spordiala harrastada ka Põltsamaal ja Tabiveres. Ning ala kandepinna suurenemine on hästi mõjunud tulemustele, näiteks TV 10 Olümpiastarti vabariiklikust teivashüppefinaalist osavõtunormi (eelmise aasta kümnenda koha tulemus) on täitnud nii nooremas kui vanemas rühmas 3 poissi.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus