Teivashüppaja Reena Koll jätkab sportlikku kõrglendu

Teisipäeval Rakveres peetud BIGBANK kuldliiga teisel etapil saavutas naiste teivashüppes tulemusega 3.87 esikoha  14-aastane Jõgeva neiu Reena Koll.

Teivashüppes võidu saavutanud Jõgeva Gümnaasiumi õpilane Reena Koll hüppas 10 sentimeetrit rohkem oma tugevamast konkurendist Lembi Vaherist, kellel vanust üle kahekümne aasta. 

Jõudu andis Tartus püstitatud rekord

“Pärast võistlust me omavahel  tulemuste üle ei arutanud. Oleme võimetelt võrdsed ja enne võistlust oli ka raske prognoosida, kellel seekord paremini läheb. Arvan, et mulle andis võistluseks energiat pidev treening ja eneseusku ka 31. mail Tartus püstitatud U-16, U-18 ja U-20 vanuseklassi noorterekord 4.05,” lausus Reena, kellele elasid kaasa ka treenerist ema Piret ja isa Hanno Koll, kes on SA Jõgeva Sport juht. Samuti on Reena treeneriks Hendrik Lindepuu.

“Võistlustingimused osutusid Rakveres aga üsna rasketeks. Tuul puhus kõrvalt ja teivas jäi pehmeks,” tunnistas Reena ise. “Oma vanuse tõttu osales Reena seal väljaspool arvestust. Rekord õnnestus kolmandal katsel, lati ületamine oli puhas.  Pärast õnnestunud hüpet oli Reena talle iseloomulikult rõõmus,” rääkis isa Hanno. 

Nelja meetri piiri alistas Vilniuses

Reena Koll alistas veebruari lõpus Vilniuses Balti riikide noorte maavõistlusel tüdrukute teivashüppes nelja meetri piiri, saades tookord tulemuseks 4.01.

“See oli hooaja viimane teivashüppevõistlus ning pidin nelja meetri ületamiseks end korralikult kokku võtma,” ütles Reena veebruaris Vooremaale. Vilniuses saavutatud tulemus on ka Eesti alla 20-, 18- ja 16-aastaste neidude rekord. Eesti naiste absoluutne teivashüpperekord 4.12 on praegu veel Lembi Vaheri nimel.

Vastsaavutatud tippmark tõstis Reena kolme parema Eesti teivashüppenaise hulka. Neli meetrit on suutnud lisaks Lembi Vaherile ületada ka  Kristina Ulitina. Siiski loodab Reena juba praegu, et suudab üsna pea Eesti rekordi oma nimele kirjutada. “Loodan 4.12 ületada juba sel suvel,” tunnistas ta.  

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus