Teisipäeval algab Jõgeva suusasprindihooaeg

Tuleval teisipäeval kell 17.00 antakse Jõgeva staadionil start esimesele suusasprindietapile. Kokku korraldatakse etappe sel talvel Jõgeval neli  ja kõik sõidetakse klassikalises tehnikas.

Suusasprindis võisteldakse kümnes vanuseklassis alates lasteaialapsest kuni pensioniealiseni. Sprindi distantsid on 300, 400, 600 meetrit ning 1,2 kilomeetrit, võistlema minnakse üksikstardist, rajal on korraga maksimaalselt kolm sõitjat. Sõitudele registreeritakse kohapeal vahetult enne starti.

Ürituse korraldaja Aimur Säärits loodab sel talvel näha stardis rohkem noori võistlejaid. “Ei maksa karta tugevaid vastaseid, sest siinkandis pole professionaalseid sõitjad. Tulge koos sõbraga, võrrelge üksteise aegu,” julgustas Säärits ning toonitas, et tegemist on harrastusspordivõistlusega, kus  kohtade pärast elu ja surma peale ei heidelda. Samas saab võistlusväliselt Jõgeva staadionil klassikajäljes sõitmist harjutada.

Suusasõite ei toimu juhul, kui külmakraade on viisteist või rohkem. Järgmised suusasprindietapid peetakse 9. ja 23. veebruaril ning viimane sprindistart antakse 3. märtsil.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus