Teise liiga tipud mängisid Jõgeval

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel väisasid möödunud pühapäeval II liiga esikolmikusse kuulunud JK Narva Trans II ja Sillamäe JK Kalev siinseid klubisid. Esimene lahkus siit kaotuse, teine võiduga.

Jõgeva SK Noorus-96 mängis aleviku staadionil Transi duubelmeeskonnaga. Kui kevadringis jäädi Narvas vastasele alla koguni 0:6, siis seekord võideti 2:1 (2:0). Kohe mängu teisel minutil tabas kaarpall külaliste värava põiklatti. Jõgeva meeskonna aktiivne algus kandis aga kiiresti vilja. 6. minutil mängis end vasakult äärelt läbi Nikolai Roop ja tsenderdas palli täpselt karistusalasse Stenver Kleimann-Leimanni peale. Viimase pealöök oli täpne ja Noorus pääses 1:0 ette.

Ent juba 20 minutit hiljem pidi värava autor vigastuse tõttu platsilt lahkuma. Õnneks sellest tagasilööki ei tekkinud. Vastupidi. 29. minutil võttis Roop eesmängu enda peale ja täpne löök karistusala servast kasvatas Nooruse edu 2:0-le.

Teisel poolajal jätkus mäng Nooruse meeskonna kerge surve all, kuid väljakuperemehed enam väravani ei jõudnud. 67. minutil õnnestus Transil lüüa vastuvärav, kuid Jõgeva meeskonna võitu see ei mõjutanud. Külalised teenisid teisel poolajal rohkem kaarte, mis päädis neljandal üleminutil ühe Transi mängija ja Mikk Kesküla väljakult eemaldamisega. Lõpuvile tõi Jõgevale väärtusliku 2:1 võidu.

„See võit oli väga vajalik, et vähegi parandada meie tabeliseisu,” tunnistas klubimeeskonna üks eestvedajaid Priit Jõeäär.

Jõgeva FC Wolves mängis pühapäeval Vaimastvere Arenal Sillamäe JK Kaleviga. Kohtumine kulges üldjoontes võrdses mängus, kus väravavõimalusi oli mõlemal poolel. Pisut teravamad olid sillamäelaste rünnakud, kuid avapoolaeg lõppes 0:0.

Teise poolaja algul pidi Wolves vahetama väravavahti, sest vigastada saanud Imre Tamme asemel asus puurisuule Kristo Päkko. Enne kui esimene veerandtund seljataha jäi, asus Sillamäe 1:0 juhtima. Seejärel mängisid külalised oma karistusalas palli käega ning Wolvesil oli kasutada penalti. Selle realiseeris kindlalt meeskonna esisnaiper Eduard Kovbasnjuk.

Kahjuks püsis 1:1 viik vaid loetud minutid. Sillamäe asus taas juhtima, kus värava alt läbi antud teravale söödule nende mängija jala vastu pani. 2:1 seisul kulges mäng pea lõpuni, kuni viimasel minutil vormistas Kalev värava lähistel lõppseisuks 3:1. Sillamäe võidu tõi eelkõige nende väravavahi suurepärane mäng.

„Esindus näitas liiga tippsatsi vastu väga ilusat ja kvaliteetset mängu, aga vastaste väravavaht tassis Sillamäe siiski võidule,” kirjutas „huntide” treener Kervin Kull klubi kodulehel.

SK Noorus-96 meeskonnal on nüüd kokku 26 punkti, millega ollakse tabelis 9. kohal. Wolves on kogunud 19 punkti, mis annab 12. koha.

III liigas kaotas Vaimastvere SK Illi/Noorus-96 kodusel Arenal 2:3 (2:3) oma lähimale rivaalile FC Äksi Wolvesile. Kurioosne oli see, et kohtumise kõik viis väravat lõid Äksi mängijad. 14. minutil viisid nad omaväravast Vaimastvere 1:0 juhtima. Kaks minutit hiljem viigistasid ja kohe järgmisel, 17. minutil lõid teise palli oma väravasse. Vaimastvere 2:1 edu püsis siiski ainult viis minutit ja veel enne vaheajale minekut lõi Äksi ka 3:2 võiduvärava.

Üks voor enne turniiri lõppu on Vaimastvere 11 punktiga siiski 11. kohal. Tabeli viimane Äksi jääb maha kahe punktiga.