Teise liiga publikurekord sündis Jõgeval

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel sündis pühapäeval Jõgeva linna staadionil II liiga publikurekord, kui FC Wolves alistas Jõgeva derbys SK Nooruse 147 pealtvaataja ees 2:0 (2:0).

Oodatud põnevusmäng algas seisult, kus Noorusel oli seni tabelis 10 punkti enam. See aga platsil jõudude vahekorrale ei vastanud. Kohtumise algul oli Noorusel küll sajaprotsendiline võimalus skoor avada, kui paremalt äärelt purjetas läbi kaitsja Marcus Mardimäe ja söötis üksi tühja värava ette jäänud Stenver Kleimann-Leimannile. Ei tea kuidas, aga viimane oskas palli väravast mööda lüüa.

Edasises suhteliselt võrdses mängus andis Denis Serikov mõõdetud söödu Eduard Kovbasnjukile ning viimane tõstis palli üle vastu rutanud Nooruse väravavahi Mart Pälli. Viies FC Wolvesi 1:0 juhtima.

Mõned minutid hiljem tsenderdas pika palli Nooruse värava suunas Wolvesi kaitsja Andrei Smirnov. Karistusalas olid Nooruse mängijad jätnud vabaks kolm „huntide” ründajat, kellest kõrgemale hüpanud Kovbasnjuk teise palli peaga väravasse saatis. Seisuks 2:0.

Teisel poolajal üritas Noorus küll initsiatiivi haarata ja mõned ohtlikumad olukorrad ka loodi, kuid ei midagi tõsist. Skoorini enam ei jõutudki ja vastasseis lõppes FC Jõgeva Wolvesi 2:0 võiduga. Et Jõgeval jalgpallihuvi on, seda tõendas arvukas publik, mida kogunes staadionile 147. Sel hooajal meistrivõistluste II liigas nii suurt publikuarvu varem olnudki.

III liigas on aga võidusoonele sattunud Vaimastvere SK Illi/Noorus-96 ühendmeeskond. Reedel saadi kolm võidupunkti tabelisse juba võõrsilt, kui Tartus alistati 3:1 (2:1) sealne JK Welco X.

Jõgeva meeskond asus juhtima 16. minutil, mil skooris avas Kristjan Kuldmägi. 34. minutil suutsid väljakuperemehed küll viigisadamasse tüürida, kuid juba viis minutit hiljem juhtis taas Jõgeva 2:1. Värava lõi Tave Allik.

Viimane oligi seekord hoos, sest 56. minutil kasvatas ta ühendmeeskonna eduseisu 3:1-le. Sellise tulemusega ka mäng lõppes.