Teise liiga mängus löödi koguni 11 väravat

Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupi turniiri viieteistkümnenda vooru mängus alistas Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond laupäeval Jõgeva aleviku staadionil Tallinna JK Visadus tulemusega 7:4. Kolme väravaga oli meeskonna resultatiivseim Mairo Tikerberi. Hooaja kaheksas võit tõstis maakonna esindusmeeskonna liigatabelis viiendale kohale.

Nooruse eest alustasid Eigo Loorius, Kristjan Kuldmägi, Jürgen Hiljurand, Priit Jõeäär, Eduard Lehtmets, Tauno Anvelt, Rauno Pikver, Nikolai Roop, Mairo Tikerberi, Mihkel Kukk ja Rauno Pristavka. Teisel poolajal tulid vahetusest platsile ka Andro Lepp, Vladimir Ingver, Meelis Seemann, Timo Limberg ja Kaarel Põldma.

Protokolli märgiti kaks omaväravat

Kodumeeskond alustas hästi: juba neljandal minutil avas skoori Mihkel Kukk ning 23. ja 40. minutil suurendas Mairo Tikerberi Nooruse eduseisu juba kolmeväravaliseks. Avapoolaja lõpuminutid kuulusid siiski vastastele ning Taimo Nurmetu ja Marion Adusoo tabamuste järel mindi vaheajale Nooruse minimaalses 3:2 eduseisus.

57. minutil lõi Mairo Tikerberi oma mängu kolmanda ning hooaja kaheksateistkümnenda värava ning viis Nooruse 4:2 ette. Kuigi sellinegi skoor pole jalgpallis päris igapäevane, polnud ka see veel kõik: mängu viimasel veerandtunnil sahistasid meeskonnad väravavõrku veel viiel korral, sealhulgas märgiti protokolli ka kaks omaväravat.

75. minutil suutsid külalised kaotusseisu taas minimaalseks vähendada, seda küll jõgevalaste abiga: Rauno Pristavka väravasse lennanud pall märgiti Kristjan Kuldmäe omaväravaks. Visadusele sellest siiski palju abi ei olnud ning innustust sai hoopis Noorus. Hea päev oli seejuures vahetusmängijatel – kohtumise 80. minutil oli täpne 11 minutit varem väljakule tulnud Andro Lepp ning 82. minutil lõi oma hooaja esimese värava kaks minutit varem platsile pääsenud Kaarel Põldma. 89. minutil suurenes Nooruse eduseis juba neljaväravaliseks, kui pall Visaduse mängija Ivan Špoli jalast oma meeskonna väravasse lipsas. Ka mängu viimase värava lõid külalised, esimesel üleminutil tegi Anton Agoškov lõppseisuks 7:4.

Laupäeval kohtumine Raasiku meeskonnaga

Viieteistkümne vooru järel on Paide Linnameeskonna II võistkonnal tabelis 40 punkti. Teiseks tõusis Jõgeva meeskonna järgmine vastane Raasiku FC Joker 1993, kellel on 31 punkti. Järgnevad Türi Ganvix 30, Tartu JK Welco Elekter 28 ning Jõgeva SK Noorus-96 ja Tallinna Dünamo 26 punktiga.

Sel laupäeval kell 11 kohtub Noorus-96 Jõgeva aleviku staadionil Raasiku meeskonnaga ning teisipäeval, 26. augustil kell 18 peetakse samas Eesti karikavõistluste teise ringi kohtumine meistriliigas mängiva Tallinna Kaleviga.