Võidupüha paraadi ettevalmistaval nõupidamisel otsustati, et lahingutehnika lahkub paraadilt mööda Puiestee, mitte mööda Pargi tänavat, nagu algul plaanis oli.
Paraad koguneb päästeteenistuse hoone juurde, liigub mööda Aia tänavat, seejärel mööda Ristiku tänavat Suurele tänavale. Möödutakse tribüünist ning seejärel suundutakse Kesk tänavale. Sealt pööravad masinad Puiestee tänavale, jalgsikolonn liigub aga mööda Pargi tänavat.
Juhul, kui jalgsikolonni ja tehnika teed peaksid ristuma, peatab masinate ees sõitev politseieskort kolonni, et jalgsi liikuvad kolonnid läbi lasta.
Võidupüha paraad tuleb 23. juunil Jõgeva kesklinnas. Jõgeva kesklinn saab paraadi ajaks kaunistatud. Esialgsete plaanide järgi tulevad valgustuspostidele Eesti lipud ja lilleamplid. Samasugused lilled kaunistavad ka presidendi poodiumi. Kaubahalli seinale paigaldatakse temaatiline pannoo, Kaitseliidu maja välisfassaadile temaatiline kate.
Võidutuli süüdatakse eelmisel õhtul nii Kassinurme mägedes kui ka Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus. Tule süütamise tseremoonia kestab Kassinurmes tund aega, selle aja sisse mahub ka kultuuriprogramm. Tule süütavad Noored Kotkad. Kassinurmest liigub võidutuli pealinna ning võidutuled ühinevad Tallinnas Vabadussõja võidusamba jalamil. Tuli tuuakse öösel Laiusele ning jääb kirikusse hoiule.
Võidupüha hommikul peetakse Laiuse kirikus jumalateenistus ning kiriku lähedal asuva Vabadussõja mälestusmärgi juures toimub tuletoojamedalite üleandmise tseremoonia.
Tuletoojateks on valitud igast Kaitseliidu malevast inimene, kes oli üheksakümnendate aastate alguses Kaitseliidu taasloomisel aktiivne ning kes on ka praegu malevaga aktiivselt seotud. “Sel kombel püüame väärtustada tublisid inimesi ja meie lähemat ajalugu,” märkis Kaitseliidu avalike suhete osakonna ülem kapten Neeme Brus.
Paraadi üksused saabuvad Jõgevale 22. juunil, sama päeva õhtul kell 18 algab linnas paraadi peaproov.
Maakaitsepäeva üritused toimuvad vahetult pärast paraadi. Vallad saavad kesklinnast ka oma võidutule.
Koostöös kaitseväega pannakse linnas välja lahingutehnika näitus, samuti on pärast paraadi võimalik süüa sõdurisuppi. Kaitseväe ja piirivalve orkester teevad vahetult pärast paraadi mõjuka tattoo ehk sõjaväeorkestrite vigurmarssimise, mis on maailma militaarmuusikas üks populaarsemaid vaatemänge
Paraadil osaleb üle 800 inimese:
*Jõgeva ja Tartu malev 3 rühmaga
*Põlva, Järva, Sakala ja Võru malev 2 rühmaga
*Rapla malev 1 rühmaga
*Läti külalised 1 rühmaga
*Piirivalvest 1 rühm
*Üksik-vahipataljonist 1 rühm
*Piirivalve ja Kaitseväe orkestrid
*Kaitseliidu koondorkester
*Kodutütred, Noored Kotkad, naiskodukaitsjad igaüks 2 rühmaga
*Kaitseliidu tankitõrjekahurid ja miinipildujad
*Näitusel kaitseväe moodne lahingutehnika ja Piirivalve tehnika
HELVE LAASIK