Tegelmann jätkab direktoriametis

Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi direktori Arne Tegelmanni teine viieaastane ametiaeg lõpeb küll alles tuleva aasta 31. märtsil, ent juba praegu on teada, et ta jätkab samas ametis ka pärast seda tärminit.

Seaduse järgi tuli nimelt sellele kohale konkurss välja kuulutada juba kuus kuud enne praeguse direktori ametiaja lõppemist ja seda kultuuriministeerium ka tegi. Kandideerijaid oli Arne Tegelmanniga kokku viis ning kõik kutsuti ka vestlusele. Valituks osutus siiski Tegelmann, kellel tuleval kevadel täitub selles ametis kümme aastat. Lähipäevil lähebki ta Tallinnasse uut töölepingut allkirjastama.

Arne Tegelmanni sõnul on muuseumi arendamisel palju asju pooleli ja tal on hea meel, et  saab neid jätkata. Muuseumi juurde on teatavasti plaanis rajada uus peamaja-külastuskeskus ja rekonstrueerimist vajab ka praegu muuseumi peamajaks olev kihelkonnakoolihoone. Möödunud aastal jäi muuseumil nendeks ettevõtmisteks Piirkondade konkurentsivõime programmist euroraha saamata, ent kui Euroopa Liidu uuel, 2014. aastal algaval eelarveperioodil uus külastuskeskkondade arendamisele suunatud taotlusvoor avatakse, on muuseumil plaanis uuesti raha küsida.

“Uue hoone projektdokumentatsioon on olemas ja ehituslubagi välja antud,” ütles Arne Tegelmann.

“Üksnes ekspositsiooni kavandit tuleb taotlust uuesti esitades kindlasti täpsustada.”

Sisulises töös oleks direktori arvates vaja tulevikus enam keskenduda mitte ainult Palamuse kihelkonnakooli, vaid Eesti pinnal tegutsenud kihelkonnakoolide kui niisuguste ajaloole, “Kevade” kõrval tasuks aga käsitleda ka teisi kirjandusliku vormi leidnud koolilugusid Eestist ja kogu maailmast. Samuti tuleb hoolitseda selle eest, et muuseumi fondides olevad materjalid oleksid laiemale avalikkusele muuseumide infosüsteemi MuIS vahendusel üha suuremal määral virtuaalselt kättesaadavad.

“Need suunad said kirja ka muuseumi arengustrateegiasse aastateks 2014.-2021., mille pidime selle aasta lõpuks ministeeriumile esitama,” ütles muuseumi juht.

Kui mitut Eestimaa muuseumi ootab ees üleandmine omavalitsusele või sihtasutusele, siis Palamuse kihelkonnakoolimuuseum tegutseb rahulikult riigimuuseumina edasi.

i

“Ka oktoobri lõpus meil külas käinud kultuuriministril polnud mingit kahtlust, et võiksime riigimuuseumina jätkata,” kinnitas Arne Tegelmann. “Ministri arvates on Palamuse kihelkonnakoolimuuseum Eesti muuseumimaastikul vajalik ja omanäoline nähtus, mis kõnetab nii nooremat kui ka vanemat külastajat.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus