Teenekas dirigent loovutas taktikepi

Valter Jaanus on orkestreid ja aeg-ajalt ka koore juhatanud ühtekokku 60 aastat. Kauaaegse töö eest muusikapõllul tänasid teda kultuurikeskuse ja orkestri esindajad ning linnapea Mati Kepp. Valter Jaanus omalt poolt lubas, et jääb orkestriga seotuks edaspidigi, ent nüüd juba orkestrandina. Teised panid talle aga südamele, et ta kindlasti oma mälestusi kirja panema hakkaks: ta on ju kui selle kandi kultuuriloo elav entsüklopeedia.

 ?Puhkpillimehed on meil parajad väänikud ja vaevalt et see seltskond ilma Valter Jaanuse entusiasmita nii kaua koos oleks püsinud,? ütles Mustvee kultuurikeskuse kunstiline juht Elle Palm. ?Sellest, et ta dirigendiameti maha panna tahab, hakkas Valter Jaanus rääkima augustis, taasiseseisvuspäeva kontserdi aegu. Keelitasime teda algul seda teemat päevakorralt maha võtma, aga tal oli vanuse ja tervisehädade tõttu tõsi taga.?

 Õnneks oskas Valter Jaanus endale ka ametijärglast soovitada. EELK Laiuse koguduse õpetaja ning Kaitseliidu Jõgeva Maleva ja Torma valla puhkpilliorkestri dirigent Raino Kubjas oli Mustvee orkestril abis käinud juba mõne varasemagi sündmuse puhul, nüüd aga nõustus dirigendiameti päriselt üle võtma ? vaatamata sellele, et Laiuselt Mustveesse pole just lühike maa.

?Vastu võtsin selle töö eelkõige austusest Valter Jaanuse ja Mustvee pika ja pideva puhkpillitraditsiooni vastu,? ütles Raino Kubjas. ?Mängijaid on Mustvee orkestris küll vähe ning enamik neist päris eakad, ent eks siis tule neile jõukohane repertuaar otsida.?

Samas loodab Raino Kubjas orkestrantidele ka järelkasvu leida. Samal, taktikepi üleandmise päeval käiski ta Mustvee mõlemas gümnaasiumis pille ? saksofoni, klarnetit ja löökriistu ? tutvustamas. Õpetajate päeva programmi sobis selline ettevõtmine kenasti. Mine tea, äkki tärkaski mõnes noores pillimänguhuvi.

Esimese proovi tegi Raino Kubjas Mustvee orkestriga teisipäeval ning teisipäeviti kell 18 hakkavad proovid toimumagi.

?Tore ikka, et Valter Jaanus ise orkestris edasi mängib. Esimesel korral mängis ta alti, kui tervis parem, lubas baritoni puhuda,? ütles Raino Kubjas.

 RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus