Teeme Ära 2008 pole võimalus oma prügist tasuta lahti saada!

Kodanikualgatuse Teeme Ära 2008 eestvedamisel on Eestimaa kaardile kantud rohkem kui 10 000 illegaalset prügi mahapaneku kohta, milles paikneb kokku 9200 tonni olmeprügi ja 57 000 rehvi.

<p class=”MsoNormal” style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt; TEXT-ALIGN: justify”>“Nutikad” on leidnud  enda arvates haruldaselt hea prügist tasuta lahtisaamise võimaluse, täiendades kaardistatud prügihunnikuid oma prügilaariga. Mõned julgemad ei häbene ka kohalikelt koordinaatoritelt otse küsida, et kus need lipujaamad ja prügikottide koondamiskohad on, tahaks nagu oma prügi sinna lisada.

Selle koha peal tahaks öelda nagu “Pehmetes ja karvastes” peaministril kombeks: tule taevas ise appi!

Nii ongi korraldajad otsustanud, et osa infot jääb salastatuks: lipujaamade ja prügikottide koondamiskohtade asukohti teavad vaid koordinaatorid ja peastaap.

Vooremaa tegijad on siiralt hämmastunud. Kust on pärit selline arusaam, et vabatahtlikud peaksid inimestele tasuta prügi äraveoks konteinerid või prügikotid võimaldama. Ja oma prügi metsa alla vedamine, et vabatahtlikud (näiteks sinu naaber) selle sealt omakorda prügilasse veaks, on ennekuulmatu! Lipujaamad on ainult prügi metsast välja toomiseks ja mitte eraisikute prügi koristamiseks!

Teadmiseks kõikidele: Kodanikualgatus Teeme Ära 2008 ei ole ellu kutsutud selleks, et kodanikud oma rämpsu tasuta ära saaksid anda, vaid selleks, et Eestimaa saaks puhtaks illegaalsest metsa alla veetud prügist.

Et “nutikad” jätkavad tegevusest prügihunnikute kasvatamisel, suhtlevad kohalikud koordinaatorid tihedalt oma piirkonna konstaabliga. Viimane teab oma piirkonnas olevate suuremate prügikuhjade asukohta ja sõidab sealt aeg-ajalt kontrollimise mõttes läbi. 

Inimesed, odavam on oma prügi otse prügilasse viia. Prahi metsa alla sokutajat ootab suur trahv. Ja sodi tuleb patustanul ikka  ise sealt minema vedada!

19. aprill 2008

blog comments powered by Disqus