Teavet maailma tähtsamast meditsiiniandmebaasist MEDLINE

Mis on MEDLINE?

Ameerikas asub maailma suurim ja rikkalikum meditsiiniraamatukogu ? USA Meditsiini Rahvusraamatukogu. See raamatukogu koostabki üht maailma suurimat meditsiiniandmebaasi MEDLINE. MEDLINE toob ära üle 4300 maailma juhtiva meditsiiniajakirja artiklite sisukokkuvõtted alates läinud sajandi viiekümnendatest kuni tänapäevani, täienedes iga päev. Artiklite sisukokkuvõtteid on selles andmebaasis üle 9 miljoni. Et selles suures hulgas valikut teha, on iga artikkel varustatud märksõnadega, kuid otsingut saab teha ka vabas tekstis, sisestades näiteks lihtsalt haiguse nime.

MEDLINE leiame internetiaadressil www.nlm.nih.gov. Avaneb USA Meditsiini Rahvusraamatukogu kodulehekülg ja sealt klõpsame hiirega pildil MEDLINE/PubMed.

MEDLINE on tasuta kõigile maailma kodanikele nii päeval kui öösel. Tasuta kasutamise avas 1997. aastal USA tollane asepresident Al Gore, kes oli huvitatud sellest, et MEDLINE leiaks enam ja enam kasutamist tavakodanike poolt.

Seega  ? MEDLINE ei ole mõeldud kasutamiseks ainult arstidele ja õdedele. Iga inimene võib selles kontrollida oma diagnoosi ja ravipõhimõtete õigsust. Ärgem laskem end heidutada sellest, et MEDLINE on inglisekeelne ? võtkem kõrvale meditsiinisõnastik ja kasutagem seda arusaamatute terminite puhul. Nii on võimalik saada teavet maailma arstiteaduse tipptasandil.

Eesti Meditsiiniraamatukogu
infoosakond

blog comments powered by Disqus