Tasku on vahva ja mugav!

Olgu nüüd Jõgeva bussijaamaga kuidas iganes ja mine tea, äkki ükskord ehitataksegi siia selline asutus.

Igatahes on meil siin väikelinnas veel olemas see hüve, et rongide ja bussidega üsna mitu korda päevas suuremasse linna saab, näiteks Tartusse.

Tartu raudteejaamast praegu ei räägi. Küllap saab seegi ükskord kenaks, aga praegu näeb vähemalt sealne tunnel välja kardetavasti koledam ja trööstitum kui pärast viimast suurt sõda.

See-eest on aga bussijaama kõrvale ja kohale kerkinud moe- ja vabaajakeskus Tasku mujalt linna tulnulegi tõeline üllatus.

Selles huvitavas ehitises on ennast sisse seadnud ja veel seadmas arvukad poed, mille hulgas jätab eriti võimsa mulje raamatukauplus, millega põhjalikumalt tutvumiseks vähemalt pool päeva varuda tuleks. On olemas kobarkino ning vabaajakeskus, kus hilissügisel töö käima läheb, ja veel palju muud.

Sugugi vähem olulised pole aga minu arvates mitmes stiilis söögikohad. Ometi kord on Tartuski lõppenud ajastu, mil ülikoolilinna sõitnu üle jäänud tunnikest bussijaama kitsukesel pingil veetma pidi. Nüüd saab isikliku autota linna tulnud  reisiline tunda end tõeliselt mugavalt: jalutad aegsasti enne bussi väljumist Taskusse, vaatad poodides ringi, puhkad asfaldil tampimisest väsinud jalgu mõnes hubases kohvikunurgas “linnasaia” manustades ja siis — oh imet — astud läbi uhke hoone otse bussiplatsile. Kui ilm õelavõitu ja taevast midagi tilkuma juhtub, on selline variant eriti mugav!

MARITE OJASERV

blog comments powered by Disqus