Tartusse saabuvad 24 riigi motomatkajad

 


Kui näituste väljakule püstitatavasse motolaagrisse on oodatud vaid kokkutulekust osavõtjad ja kutsutud külalised, siis 21. ja 23. juulil toimuvatel avalikel üritustel saab värvika väljanägemisega motorahvast ja nende põnevaid sõiduriistu näha ka laiem publik. 21. juulil kella 10-15 on võimalik jälgida seda, kuidas eri riikide esindused üksteise järel Tartu lauluväljakule kinnisele parkimisalale saabuvad ning kuidas neid vastava riigi hümniga tervitatakse. Peale tsiklite uudistamise saab lauluväljakul süüa-juua ja end muidu mõnusalt tunda.

23. juulil saab aga publik jälgida FIM-Ralli traditsioonilist tipphetke, Rahvaste Paraadi. Paraadist osavõtjad kogunevad Ravila tänava pikendusele, kust asutakse kell 13 teele kesklinna suunas. Kell 14 tehakse peatus Vabaduse puiesteel, kus motomatkajaid tervitab Tartu linnapea Laine Jänes ning kus Tartu linnale antakse üle 1936. aasta Berliini tähesõidul ehk esimesel FIM-Rallil võidukat Eesti võistkonda juhtinud Harry Pärkma poolt välja pandud ajalooline karikas ning jagatakse välja ka teised FIM-Ralli auhinnad.

FIM-Rallil peetakse riikidevahelist punktiarvestust nii, et iga osavõtja toob oma riigile ühe punkti iga tema poolt kokkutuleku toimumiskohta sõites läbitud kilomeetri eest (kilomeetreid arvestatakse lühima marsruudi järgi ning merel laevaga läbitud kilomeetreid arvesse ei võeta). Peale üldarvestuses paremate selgitatakse välja mitmete eriauhindade saajad.

Peale avalike ürituste korraldatakse FIM-Rallil osalevatele motomatkajatele ühine bussiekskursioon Rakveresse (22. juulil) ning valikekskursioonid Jõgevamaa kaunitesse paikadesse: Palamusele ja Laiusele, Endla looduskaitsealale ning Mustvee ja Raja vanausuliste pühakodadesse. Õhtuti pakutakse motolaagris showprogramme.

FIM-Ralli korraldustoimkond koosneb motoklubi Jõgeva MC, Eesti Motomatkajate Klubi ja naismotomatkajate klubi WIMA Estonia liikmetest. Selles, et Rahvusvaheline Mootorrattaspordi Föderatsioon 2002. aastal oma Prahas toimunud kongressil Eestile FIM-Ralli korraldusõiguse andis, on suur osakaal Jõgeva MC poolt korraldatava Balitmaade suurima motokokkutuleku Jõgevatreff heal mainel ning sellel, et sama meeskond sai 2001. aastal hiilgavalt hakkama FIM-Ralli nn väiksema venna, FIM-Motocamp’i korraldamisega Põltsamaal.

Vaatamata sellele, et Jõgeva MCl FIM-Ralliga seoses käed-jalad tööd täis on, ei jää toimumata ka tänavune Jõgevatreff. See saab teoks 28.-31. juulini Jõgeva lähedal Kuremaal. Jõgevatrefi 30. juulil toimuvale avalikule üritusele, motojaskarile Kassinurme mägedes eelneb motoparaad läbi Jõgeva linna.
RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus