Tartule jäädi alla 2:5

Möödunud laupäeval kohtus Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond kodujääl Virumaa hokiliiga mängus Tartu Kajakas Condor meeskonnaga ja kaotas 2:5.

16 külmakraadi juures peetud mängus sai väljakuperemeestele saatuslikuks esimene 20 minutit, mil jäädi vastasele alla koguni 0:4.

Kajakas Condor meeskonnaga kohtuti turniiril juba teist korda. Kui avaringis kaotati Tartus 2:10, siis seekord olid kaotusenumbrid oluliselt väiksemad. Ometi oleks võinud seekordne kaotus üldse olemata olla.

Tartlased olid läbi kogu mängu aktiivsemad ja nende söödumäng täpsem. Tegutseti ühtlase meeskonnana. Jõgevale sai saatuslikuks tegelikult pea kahe minuti pikkune mõõnaperiood esimesel poolajal, mil lasti endale järjest kolm väravat visata. Kui mängu algusest oli kulunud 4.45, asus Tartu 1:0 juhtima. 6.30 kasvas nende eduseis 2:0-le ja veel kolmkümmend sekundit hiljem visati kolmas litter Mati Tali väravasse. See kolmeväravaline vahe jäi püsima lõpuni.

Esimese poolaja kaotas SK Pedja siiski 0:4. Alles teisel poolajal, kui Tartu juhtis juba 5:0, jõudsid ka jõgevalased väravaviskamise selgeks saada. 30. mänguminutil tegi esimese auvärava Raul Kivi (söödu andis Tarmo Pütsepp) ja viis minutit hiljem jõudis värava ees augus sihile Ain Kastan. 2:5 numbrid püsisid lõpuvileni.

Tartu meeskonna selget ülekaalu ei seganud seegi, et karistusminuteid teeniti rohkem: 14 Jõgeva 12 vastu. Võitjate aktiivsust näitas selgelt väravale sooritatud pealevisete arv: Tartul oli see 29, Jõgeval 17. Esimesel poolajal oli see suhe koguni 20:9. Nii et teisel poolajal oli Pedja meeskond parem.

Seda üllatavam oli, et tartlased kohanesid edukalt mitte just kõige parema jääga (pakane oli muutnud selle rabedaks) ning nende söödumängu jääolud ei seganud. Olgugi, et nendel loodusjääl mängimise kogemus puudus. Mängupildi järgi tundus, nagu oleks jõgevalased hoopis esmakordselt looduslikul väljakul.

Ilmselgelt annab SK Pedja mängijatel tunda vähene jäätreening, sest hilise talve tõttu läksid detsember ja suurem osa jaanuarist tühja. Seda kaotatud aega pole suudetud aga tagasi teha. Ka ei osatud taas kuidagi ära kasutada oma liidermängijaid. Või ei osanud viimased teistega arvestada. Tartul küll puudusid väljakul selged tähtmängijad, kuid meeskond mängis ühtlaselt. Mängiti meeskondlikult ja see tõi ka kindla võidu.

Tabeliseis Virumaa liigas 12. veebruari seisuga (mängud, võidud, viigid, kaotused, väravate suhe, punktid):

1. Kohtla-Järve Veteran              10         8          0          2          75:26    16

2. Rakvere Noorus                      9          7          1          1          61:24    15

3. Tartu Kajakas Condor            10         7          1          2          44:27    15

4. Ida-Sport                               8          6          0          2          53:15    12

5. Jõgeva SK Pedja                    8          3          1          4          36:40    7

6. Viru Sputnik                          10         3          1          6          36:48    7

7. Narva Bears                           8          2          0          6          22:43    4

8. Sillamäe Ice Cats                   8          1          0          7          15:61    2

9. HK Uudeküla                          6          0          0          6          5:54      0