Tartu ülikooli saab kandideerida kuni 28. juunini

Võimalik on esitada avaldusi Tartu ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse, milles saab valida 53 õppekava vahel. Samuti ootavad kandideerijaid 47 magistriõppekava.
Selle aasta sisseastumisperioodi üks märksõnu on õpetajakoolitus: bakalaureuse- ja magistriõppesse võetakse vastu ligi 300 õppijat rohkem kui varem ning õpetajakoolituse alustajatele on kavandatud 400-eurone erialastipendium.
Sel aastal avati ka kaks uut magistriõppekava. Eesti ja soome-ugri keeleteaduse asemel saab nüüd õppida uue keeleteaduse õppekava alusel, kus on võimalik spetsialiseeruda ühele kolmest suunast: keeleteadus ja eesti keel, fennougristika ning arvutilingvistika.
Õppima on oodatud nii filoloogid kui ka muu eriala lõpetanud keeleteaduse huvilised.Pärnu kolledžis saab osakoormusega sessioonõppes õppida persoonibrändipõhist ettevõtlust, et omandada põhjalikud teadmised ettevõtlusest, juhtimisest, teenusedisainist, disainmõtlemisest, brändijuhtimisest ja sotsiaalmeediaturundusest.
Avalduse Tartu ülikooli kandideerimiseks saab esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS), kandideerida on võimalik kuni kahele erialale. Kuna SAIS on liidestatud riiklike registritega, piisab enamikul kandidaatidel vaid elektroonse avalduse esitamisest ja eraldi dokumente pole vaja lisada. Kandidaadid, kelle vajalikke haridusandmeid registrites ei ole, st kes on lõpetanud kooli enne 2004. aastat või välisriigis, peavad hiljemalt 28. juunil
esitama ülikoolile oma lõpudokumentide originaalid. Dokumente saab esitada nii Tartus kui ka ülikooli Narva ja Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias ning Tartu ülikooli Tallinna esinduses.
Lisaks tasemeõppe vastuvõtule kestab kuni 21. augustini registreerumine mikrokraadiprogrammidesse, mis annavad võimaluse omandada pädevus mõnel kitsamal erialal.
Eestikeelsesse esimese astme õppesse saab esitada avaldusi 12.–28. juunini.
Eestikeelsesse magistriõppesse avalduste esitamine juba algas ja kandideerida saab
28. juunini.
Sisseastumiseksamid ja hindamine kestavad 30. juunist 9. juulini, tulemused selguvad hiljemalt 10. juulil.
Esimesed vastuvõtuotsused edastatakse kandidaatidele
11. juulil. Kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsuse tegemist peavad vastuvõetud kinnitama oma soovi õppima tulla.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus