Tartu soovib tihendada ühendust Riia ja Peterburiga

Tartu linnavalitsus arutas koos bussifirmaga Eurolines Baltikum võimalusi tihendada Tartu ja Riia ning Tartu ja Peterburi vahelist bussiliiklust.

“Läti ja Venemaa on Tartule tähtsamad ja kõige kiiremini kasvavad sihtturud ning viimastel aastatel on linnade vahelised sidemed hoogsalt arenenud. Lisaks toetab sidemete tihendamist meie tänavune Riiga suunatud turunduskampaania. Seega on naaberriikidega hästitoimivad transpordiühendused meie jaoks väga olulised,” rääkis Tartu abilinnapea Karin Jaanson.

Praegune bussiühendus, mil üks buss väljub varahommikul Tartust Riiga ja õhtul Riiast Tartusse, tartlasi ei rahulda. Olukord pole parem ka Peterburi suunal.

Riia-Tartu-Peterburi vahelisel liiklusel näeb Eurolines suurt potentsiaali ning ootab 2009. aastal marsruudil Riia-Tartu-Narva-Peterburi 40 000 reisijat. Maikuust avatakse marsruudil lisaliin, mis annab Tartu elanikele võimaluse sõita Peterburi ja Riiga nii hommikul kui õhtul.

Veebruaris on Eurolines’il kavas Riia bussi- ja lennujaama vahel panna sõitma väikebussid, et hõlbustada oma reisijate liiklemist Riias.

“Eurolinesi eesmärk on teha oma sõitjatele reisimine võimalikult mugavaks. Seetõttu kavatseme lähiajal välja vahetada uuemate vastu ka antud marsruudil sõitvad bussid,” ütles Eurolines Baltikumi müügijuht Martin Länts.

Jaanson lisas, et bussifirma poolt väljapakutud võimalused on tartlaste jaoks eriti rõõmustavad ka seetõttu, et Tartu-Riia rongiühenduse lootust ilmselt lähiaastail ei ole.

Eelmisel aastal sõitis Eurolines’i bussiga Tartust Riiga ligi 4400 ja Riiast Tartusse üle 3600 inimese, Peterburi sõitis 1400 ja Peterburist

Tartusse 1700 reisijat.

HELLE TOLMOFF, Tartu linnavalitsuse teabeteenistuse spetsialist

blog comments powered by Disqus