Tartu Rattamaratoni võitis esmakordselt Alo Jakin

Pühapäeval sõidetud 23. Tartu Rattamaratoni võitis endine profirattur ja Jõgevamaa juurtega Alo Jakin (89 km, aeg 02:33:56). Talle järgnesid Maris Bogdanovics (LAT) (+00.01) ja Peeter Tarvis (+00.01).

Tänavune Tartu Rattamaraton toimus päikeselise ilma ning heade rajaoludega, mis tähendas, et võitjad finišeerusid võrreldes eelmise aastaga lausa 18 minutit ja 12 sekundit kiiremini. Liidrite heitluses hakkasid olulised sündmused pihta alates Puka teeninduspunktist (36,5km), kui eest said ära seitse meest: Maris Bogdanovics (LAT), Madis Mihkels, Alo Jakin, Gleb Karpenko, Andzs Flaksis (LAT), Peeter Tarvis ning Gert Kivistik.

Pärast Palu teeninduspunkti (66,3km) jäid Gleb Karpenko ning Madis Mihkels peagrupist minuti ja 10 sekundiga maha, kuid peapundiga liitus Martin Loo.

Finišiheitluses selgitati võitja viie mehe seast ning elu esimese Tartu Rattamaratoni võidu võttis endine profirattur Alo Jakin. Teise koha sai lätlane Maris Bogdanovics ning kolmanda Tartu Rattamaratoni 2015. aasta võitja Peeter Tarvis.

„Sõit oli algusest peale tegelikult raske, eriti raja keskmine osa ja mudased kohad. Üritasin ees olla ja õnneks oli rada kiire, mis mulle sobis, ja võit tuli ikkagi ära,“ võttis päeva kiireim mees võistluse kokku.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus