Tartu Dünamo võideti 3:2

Jõgeva hokimeeskond SK Pedja saavutas möödunud esmaspäeval olulise võidu Virumaa harrastajate liigas, alistades koduväljakul 3:2 kuulsusrikka nimega Tartu Dünamo meeskonna. Eelmisel neljapäeval kirjutati kaks võidupunkti tabelisse ka Lähtel, kus Lõuna-Eesti liigas alistati 10:1 Äksi meeskond.

Kohtumine tugeva Tartu meeskonnaga algas heal jääl tempokalt. Kerge ülekaal kuulus Jõgeva meeskonnale, kuid tartlased vastasid ohtlike kontrarünnakutega. Kahel korral tabas nende pealevise väravaposti. SK Pedja meeskonnal oli kahel korral kasutada ka arvuline ülekaal, ometi ei suudetud neil minutitel midagi ohtlikku luua.

Jõgeva poolt kandis kaheminutilist karistusaega Urmas Rohtmets, kuid skoor püsis endiselt 0:0.

Mängu 14. minutil kandsid Jõgeva rünnakud lõpuks vilja ja Janno Pärna hea söödu värava ette realiseeris väravaks Hannes Pagi. Vaheajale mindi Jõgeva 1:0 eduseisul.

Kohe teise poolaja algul korraldas SK Pedja vastase tsoonis paraja tulevärgi ning Jüri Narits lõi seisuks 2:0. Löök tühjaks jäänud väravasse oli nii tugev, et litter lendas tagasi väljakule, ilma et kohtunikud oleksid seda märganud.

Jõgevalased juubeldasid, tartlased lasid korraks käed rüppe, kuid vilet ei järgnenud. Siis taipas olukorda, et mängitakse ikka vile järgi, üks Tartu mängija, kes tormas kiiresti litriga vasturünnakule. Varsti tegid seda teisedki ja hea, et hoopis Jõgevale selles olukorras veel väravat ei visatud. Tartu mängijad fair play auhinda saada ei soovinud ja väravat ei tunnistanudki.

Mõned minutid hiljem 2:0 siiski sündis, kui Naritsa tagasi antud litri saatis peaaegu siniselt joonelt Dünamo väravavõrku Janno Pärn. Pärast seda hakkas Dünamo meeskond aktiivselt suruma ja väljakuperemehed vajusid oma mänguga liiga värava alla. Nii jäädi selgelt surve alla. 11. minutil tuli tartlastelt esimene vastuvärav ja 14. minutil saabus viik 2:2. Kas tõesti libiseb väärtuslik võit käest?

Õnneks mitte. 18. minutil tegi taas mehetööd Hannes Pagi, kes jõudis pärast läbimurret veel värava tagant litri tagasi lükata ja jõgevalaste õnneks tabas see Dünamo kaitsja uisku, kust see väravasse põrkas. See oli ka võiduvärav. Sisuka mänguga oli SK Pedja 3:2 võidu igati ära teeninud.

Täna õhtul kell 19.30 võtab SK Pedja meeskond kodujääl vastu juba teise Tartu meeskonna – Veskioru Pullid.